اخبار مهم
Home / سبک زندگی / ۸ اشتباه در آرایش صورت که زیبایی را از شما می گیرد!
82381_287.jpg

۸ اشتباه در آرایش صورت که زیبایی را از شما می گیرد!

همه ما دوست داریم روش های جدید آرایش و زیبایی را یاد بگیریم و با دیگران به اشتراک بگذاریم، اما گاهی اوقات این کار را درست انجام نمی دهیم.
در حقیقت ما بعضی از ترفندها و نکات آرایشی را ناآگاهانه اشتباه انجام می دهیم و تصور می کنیم که کاملا درست است. برای پیدا کردن اشتباهاتی که در آرایش صورت خود انجام می دهید، به نکات زیر توجه کنید، این ترفندهای آرایشی به شما کمک می کند ظاهری بی عیب و نقص داشته باشید:

۱- خرید صحیح کرم زیرساخت (فونداسیون)
بسیاری از افراد تصور می کنند که باید کرم زیرساخت را مطابق با طیف رنگ پوست صورت خریداری کنند، اما این از رایج ترین اشتباهات آرایشی است زیرا شما باید رنگ کرم زیرساخت صورت را مطابق با رنگ گردن خود انتخاب کنید.
کرم  را روی گردن خود بزنید و آن را با رنگ پوست گردن خود تطابق دهید تا رنگ مناسب برای صورت شما به دست آید.

۲- نحوه استفاده صحیح از کانسیلر در آرایش صورت
کانسیلر کرمی برای برای پوشش لکه های صورت و گودی های سیاه زیر چشم است. به جای اینکه کانسیلر را درست زیر چشمان خود و روی سیاهی ها بزنید، یک مثلث پایه بلند زیر چشمانتان ایجاد کنید و مثلث را به سمت گونه خود ببرید. کانسیلر را به خوبی روی پوست خوب پخش کنید تا لکه های تیره را محو کند و گونه ها را بالا ببرد.

 نحوه استفاده صحیح از کانسیلر

۳- روش صحیح استفاده از کرم زیرساخت (فونداسیون)
بسیاری از ما کرم زیرساخت را به سمت بالا روی صورت می مالیم. اما در واقع استفاده از کرم زیرساخت به سمت پایین، موهای صورت را پنهان می کند و صورت صاف و یکدستی به شما می دهد.

روش صحیح استفاده از کرم زیرساخت (فونداسیون)


۴- از کرم برنزه به درستی استفاده کنید

برای آرایش صورت از کرم برنزه در سراسر صورت استفاده نمی شود، بلکه باید در هر دو طرف از گونه ها یک عدد ۳ انگلیسی ایجاد کنید و کرم را مثل این عدد (مطابق تصویر) روی صورت خود بزنید.

از کرم برنزه به درستی استفاده کنید- اشتباهات آرایشی

۵- دوری از آرایش راکونی!
اگر می خواهید آرایش صورت شما شبیه راکون نشود! برای کشیدن دنباله کوتاه خط چشم از رنگ سیاه استفاده نکنید. بلکه از یک خط چشم قهوه ای برای خط پایین (مطابق تصویر) و یک سایه بژ برای خط افقی استفاده کنید.

کشیدن خط چشم صحیح- آرایش صورت

۶- ابروهای خود را بیش از حد پر نکنید
وقتی ابروهای کمرنگ و یا کم پشت خود را بیش از حد تیره و یا پر می کنید باعث می شود که چشم شما بیش از حد تیره بنظر بیاید. برای اینکه آرایش صورت شما طبیعی تر جلوه کند، ابرو ها را به اندازه پر کنید.


ابروهای متناسب و زیبا- اشتباهات آرایشی


۷٫ برای ابرو انحنای مناسب ایجاد کنید

اگر قوس ابرو خیلی بالا باشد چهره شما ناراحت بنظر می رسد. بهتر است شکل طبیعی ابروی خود را دنبال کنید و ظاهری مرتب تر به آن بدهید.

 ابرو با انحنای مناسب - آرایش صورت

۸- ابزار مناسب پوش دادن مو
از برس مو برای پوش دادن موها استفاده نکنید زیرا اینکار باعث شکنندگی مو تضعیف ساقه آن می شود.
 بهتر است برای پوش دادن موها از یک شانه دندانه بزرگ استفاده کنید.

 ابزار مناسب پوش دادن مو- اشتباهات آرایشی

با این چند ترفند ساده میتوانید زیبایی خود را چند برابر کنید فقط کافی است هنگام آرایش صورت، حوصله و دقت بیشتری داشته باشید.

می فایل