اخبار مهم
Home / اجتماعی / ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در پرسش مهر ۱۶ شرکت کرده‌اند
397174_903.jpg

۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در پرسش مهر ۱۶ شرکت کرده‌اند

به گزارش گروه جامعه سایت خبری، حمیدرضا کفاش در دیدار از دبیرخانه پرسش مهر ۱۶ که در کانون فرهنگی تربیتی شهید مفتح برگزارشد با بیان این که امسال پرسش مهر ۱۶ در ۴ بخش خانواده، دانش آموزان، دانشجومعلمان و فرهنگیان برگزار می شود، اظهارکرد: حدود ۲ میلیون نفر از اولیای دانش آموزان شامل هرخانواده یک پاسخ در پرسش مهر ۱۶ شرکت کرده‌اند که استانها یک میلیون و ۴۰۰ هزار نسخه آن را به سلیقه خود مجلد کردند و به دبیرخانه مرکزی ارسال کردند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: خانواده‌های استانهای لرستان و قزوین نسبت به جمعیت دانش آموزان استان بیشترین مشارکت را داشتند. همچنین ۱۳۰ نفر از اولیای دانش آموزان خارج از کشور در پرسش مهر ۱۶ شرکت کردند.

وی با بیان این که هر استان می‌توانست ۱۳۴ اثر در ۱۲ رشته را به دبیرخانه مرکزی پرسش مهر ۱۶ ارسال کند، خاطرنشان کرد: در رشته‌های سخنوری ۵۳ اثر، مقاله پژوهشی ۲۴۸ اثر، شعر ۲۴۲ اثر، داستان نویسی ۱۷۵ اثر، وب نوشت ۲۲۲ اثر، گرافیک ۲۸۲ اثر، طراحی ۹۱ اثر، نقاشی ۱۵۳ اثر، خوشنویسی ۲۱۴ اثر، فیلم کوتاه ۷۹ اثر، نمایشنامه ۸۱ اثر، سرود همگانی ۳۷ اثر ارسال شده است و پاسخ اولیا به سوال رئیس جمهور بیش از ۳۰۰ جلد کتاب است.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش، کفاش با تاکید بر این که آثار رسیده طی هفته آینده به مدت ۱۰ روز مورد داوری قرار می گیرد افزود: در مجموع ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در پرسش مهر ۱۶ شرکت کرده اند که از این تعداد ۲ میلیون آن آثار خانواده ها است و یک میلیون و ۱۶۹ اثر مربوط به دانش آموزان است که دختران نسبت به پسران حضور بیشتری داشتند و ۶۵۸ هزار نفر و پسران ۵۱۴ هزار نفر شرکت کردند. همچنین ۱۳۰ هزار معلم و دانشجو معلم در مسابقات شرکت کردند و حدود ۲۲۹ اثر هم از مدارس خارج از کشور به دبیرخانه رسیده است.

وی بیان کرد: ستاد پرسش مهر مستقر در وزارت آموزش و پرورش و دبیرخانه آن در اداره کل فرهنگی هنری وزارتخانه برپا شد و ۴ بخش برای فعالیت درنظر گرفته شد که عبارتند از بخش مسابقات فرهنگی هنری که به اداره کل فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی واگذار شد.

بخش برگزاری همایش‌ها که با عنوان فصل حضور به سازمان دانش آموزی واگذار شد که بیش از ۳۰ هزار کرسی آزاداندیشی در سطح مدارس، ۷۰۰ همایش منطقه ای و ۳۲ همایش استانی برگزار شد. بخش نشست‌های تخصصی به دانشگاه فرهنگیان واگذار شد که در پردیس های این دانشگاه نشست های تخصصی علمی با موضوع برجام برگزار شد و در نهایت بخش اطلاع رسانی و تبلیغات که به مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش سپرده شد.

انتهای پیام

می فایل