اخبار مهم
Home / اجتماعی / ۵ روستای نهبندان خراسان جنوبی صاحب مدرسه برکت شدند
473679_538.jpg

۵ روستای نهبندان خراسان جنوبی صاحب مدرسه برکت شدند

به گزارش گروه جامعه سایت خبری،این مدارس که ۲۴ کلاس درس دارد در روستاهای سهیل‌آباد، میغان، چاهداشی، سوشف و خونیک سفلی ساخته شده‌اند؛ پیش از این روستای چاهی از توابع نهبندان نیز صاحب یک مدرسه برکت با چهار کلاس درس شده بود.
 
در سال ۱۳۸۶ همزمان با تأسیس بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، رهبر معظم انقلاب به مسئولان این نهاد توصیه کردند که یک‌هزار مدرسه برای یک‌هزار روستای محروم کشور توسط این بنیاد ساخته شود.
 
مدارس برکت که هدیه‌ رهبر معظم انقلاب به دانش‌آموزان مناطق محروم کشور تلقی می‌شود پس از بهره‌برداری در اختیار وزارت آموزش و پرورش قرار می‌گیرد.
 
بنیاد برکت پیش از این ۱۶ مدرسه شامل ۷۹ کلاس درس در روستاهای شهرهای قائن، بیرجند، فردوس، نهبندان، زیرکوه، بشرویه و طبس در استان خراسان جنوبی ساخته است.
 
این مدارس در روستاهای محروم و کمتر توسعه‌یافته‌ شهرهای بیرجند، دریمان، قائن و نهبندان تأسیس شده و شرایط آموزشی این مناطق را بهبود بخشیده است.
 
این مدارس منطبق با استانداردهای ساخت اماکن آموزشی ساخته و با تجهیرات مناسب کمک آموزشی تجهیز می‌شوند؛ در حال حاضر بالغ بر ۶۱ هزار دانش‌آموز در بیش از یک‌هزار روستا و منطقه محروم کشور از خدمات مدارس برکت برخوردارند.
انتهای پیام/

می فایل