اخبار مهم
Home / فرهنگی / «گوسفندهای قربانی» به روی آنتن می رود
480434_352.jpg

«گوسفندهای قربانی» به روی آنتن می رود

به گزارش گروه فرهنگی سایت خبری، برنامه «دریچه» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی زهرا کشاورزی این هفته مستند «گوسفندهای قربانی» را برای پخش در نظر گرفته است.

دوربین این مستند، به تونس میرود تا در آستانه عید قربان در این کشور، رویدادهای سیاسی و اجتماعی اخیر  را از دیدگاه اهالی ساده و روستایی تونس بازگو کند.  نگاه صمیمی و بی آلایش فیلم تصویری واضح و واقعی از مسایل را به ویژه در حوزه انقلاب تونس ارائه می کند.

شاید کمتر رویدادی در دهه گذشته مثل خودسوزی محمد بوعزیزی در تونس در تغییر معادلات جهانی نقش داشت. اقدام بوعزیزی آغازگر انقلابی در تونس شد که به حکومت ۲۳ ساله زین العابدین بن علی بر این کشور پایان بخشید و سپس موج اعتراضات و نا آرامی به دیگر کشورهای منطقه گسترش یافت.
بیداری اسلامی و موج انقلابها بی شک تک تک شهروندان کشورهای درگیر را تحت تاثیر قرار داد. حالا بیش از پنج سال از پیروزی انقلاب تونس می گذرد. اما واقعا دستاورد این انقلاب برای شهروندان عادی این کشور چه بوده؟ آیا همه آرمانهای مورد نظر این ملت تحقق یافته؟

«گوسفندهای قربانی» تلاش می کند به این سوال پاسخ بدهد و از دشواری ریشه کن کردن فقر و بی عدالتی اجتماعی حتی سخت تر از سرنگون کردن حکومتهای دیکتاتوری سخن می گوید.

برنامه «دریچه» با اجرای آسا اسفندریاری پنجشنبه ۲۶ فروردین ساعت ۲۳ از شبکه مستند سیما روی آنتن می رود و بازپخش آن جمعه ۲۷ فروردین ساعت ۸ صبح و یکشنبه ۲۹ فروردین ساعت ۱۵ خواهد بود.

انتهای پیام/

می فایل