اخبار مهم
Home / سیاسی / گسترش روزافزون جبهه «توحید»/ ولایت فقیه سرمایه و عزت ملت ایران محسوب می‌شود
477342_863.jpg

گسترش روزافزون جبهه «توحید»/ ولایت فقیه سرمایه و عزت ملت ایران محسوب می‌شود

به گزارش گروه سیاسی سایت خبری، آیت‌الله عبدالنبی نمازی در دیدار با تعدادی از فرماندهان پادگان شهید کبریایی آران و بیدگل اظهار داشت: رئیس‌جمهور فعلی و قبلی آمریکا همیشه مدعی این بودند که همه گزینه‌ها از جمله گزینه نظامی برای ملت ایران روی میز است و همیشه ایران را به حمله نظامی و تحریم اقتصادی برای از پای درآوردن اسلام تهدید می‌کردند.

وی افزود: باید تلاش خود را در بالا بردن اقتدار نیروهای مسلح، اقتدار اسلام و مسلمانان برای مقابله و رویارویی با سپاه کفر به کار برد چرا که دشمن حیا و انصاف ندارد.

امام‌ جمعه کاشان با بیان اینکه تنها ملتی که شعار اسلام را به‌درستی مطرح کرده، پای آن ایستاده و همه هزینه‌های مقابله با دشمن را پذیرفته ملت ایران است، گفت: امروز دشمنان و در رأس آنها صهیونیست‌ها و آمریکا از تنها جایی که احساس خطر می‌کنند ملت اسلام است.

وی با اشاره به اینکه یکی از دستورات اسلام و قرآن به جامعه توحیدی این است که “خود را برای مبارزه با دشمن آماده‌ کنید”، تصریح کرد: دشمن جنگ‌افزارهای نامتعارف هیدروژنی و هسته‌ای ساخته و حالا به ما می‌گویند “شما حق داشتن دانش هسته‌ای را ندارید”، دشمنان این صحبت را مطرح می‌کنند چون احتمال می‌دهند ما سلاح هسته‌ای بسازیم ولی اینها بهانه است و می‌خواهند اسلام و جمهوری اسلامی از بین برود.

آیت‌الله نمازی افزود: در دوران مذاکرات ۱+۵، مقام معظم رهبری به تیم مذاکره‌کننده فرمودند که “مجاز نیستید به‌جز بحث هسته‌ای بر روی بحث دیگری با دشمن مذاکره داشته باشید”.

وی با یادآوری اینکه جبهه توحید لحظه‌ به‌ لحظه در حال‌توسعه و بالا بردن دانش و تاکتیک‌های نظامی خود است، اظهار داشت: این دانش سرمایه و عزت اسلام است که باید آن‌ را بالا ببریم، همچنین باید گفت تنها سرمایه و عزت ملت ایران ولایت فقیه و افتخار اسلام داشتن رهبری ممتاز است.

عضو مجلس خبرگان رهبری درباره تحلیل برخی از تحلیل‌گران غربی گفت: این تحلیل‌گران معتقد هستند که تنها رهبر مقتدر و محبوب دنیا آیت‌الله خامنه‌ای است، این حرف را دشمن می‌گوید و  اگر تعصب‌ها را کنار بگذارند متوجه می‌شوند رهبری به مقتدری رهبر ایران در دنیا نداریم.

وی خاطرنشان کرد: تسلط اسرائیل بر منطقه از اهداف نهایی دشمن است، تمامی اختلافات دشمن با ایران بر سر این است که می‌گویند “شما چرا با اسرائیل مخالف هستید و شعار مرگ بر آمریکا و اسرائیل را سر می‌دهید؟”.

امام‌جمعه کاشان افزود: از نگاه فلسفی در اسلام دو عنصر اقتدار نظامی و  ثروت، جزو سرمایه و اقتصاد ملت ایران محسوب می‌شود که به آن توجه شده است و زمانی که به بررسی تاریخ اسلام می‌پردازیم، دشمنی‌ها با ملت ایران را بر پایه همین دو عنصر مشاهده می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه دشمن در دو بُعد نظامی و تحریم علیه ملت ایران سرمایه‌گذاری کرده است، اظهار داشت: از صدر اسلام تاکنون دشمن بر همین دو بُعد تأکید داشته و این مسئله تازه‌ای نیست، ایران از آغاز اسلام تاکنون مورد تحریم دشمنان قرار داشته است.

عضو ارشد جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: دین خدا استمرار و استقرار نیافت مگر در سایه دو چیز که آن توان نظامی که مظهر آن شمشیر علی‌بن ابی‌طالب (ع) بوده و دیگری اموال خدیجه کبری(س)، زیرا حضرت خدیجه(س) اموالش را در اختیار  پیامبر اکرم(ص) برای ساماندهی اقتصادی مسلمانان گذاشت.

وی با بیان اینکه دشمنان سال‌ها است که مسئله خاورمیانه جدید یا نوین را مطرح می‌کنند، گفت: تفسیر آنها از خاورمیانه جدید این است که یک قدرت باید در خاورمیانه باشد و آن اسرائیل است، متأسفانه سران عرب به نام اسلام سخن گفته اما به‌نفع اسرائیل عمل می‌کنند، سران عرب به سمت‌وسوی بیعت با اسرائیل پیش می‌روند.

امام‌جمعه کاشان افزود: عملکرد سران کشورهای عربی نشان‌دهنده این است که در باطن صهیونیستی هستند، همان‌هایی که در حجاز و مکه خود را خادم‌الحرمین می‌دانند اما در عمل از اسرائیل حمایت می‌کنند.

وی با اعلام اینکه یکی از رسالت‌های جمهوری اسلامی احیای تفکر عاشورایی است، تصریح کرد: این تفکر را باید زنده بداریم، رمز عظمت ما عاشورایی و کربلایی فکر و عمل کردن است.

آیت‌الله نمازی خاطرنشان کرد: سال گذشته مقام معظم رهبری به دولت، توسعه فرهنگ ایثار و شهادت را ابلاغ کردند که بر همین اساس شورایی به‌نام شورای عالی توسعه فرهنگ ایثار و شهادت تشکیل شده است.

انتهای پیام/

می فایل