اخبار مهم
Home / فرهنگی / گذر رادیو تهران از میدان ارک تا امامزاده یحیی
412207_959.jpg

گذر رادیو تهران از میدان ارک تا امامزاده یحیی

به گزارش گروه فرهنگی سایت خبری، میثم کطائیان، تهیه کننده با اعلام پخش این ویژه برنامه گفت: به منظور غنی سازی اوقات فراغت شهروندان و آشنایی با میراث تاریخی و باستانی شهر تهران، رادیو تهران در روزهای پایانی سال به گذرهای قدیمی سر می زند.
 
 در این برنامه به محله ها و گذرهای قدیمی از جمله گذر میدان ارک (کاخ گلستان، عمارت شمس العماره ، دارالفنون، مدرسه مروی و …)، گذر میدان مشق (سر در باغ ملی ، موزه ملک ، موزه عبرت و …) ، گذر میدان بهارستان (عمارت مسعودیه ، خانه پروین اعتصامی ، خانه معتمدالسلطنه و …) ، گذر امامزاده یحیی (سرا و موزه تاریخی کاظمی ، حمام نواب ، خانه دبیرالملک و …) و… سر می زند تا مخاطبان با نقاط گردشگری و دیدنی شهر تهران و شهرستان های اطراف بیشتر آشنا شوند.
 
 علاوه بر این، برنامه «گذری در تهران» هر روز جز جمعه ها از ساعت ۱۷ و ۱۵ دقیقه به گذرهای قدیمی شهر تهران می رود و مخاطبان را با آثار قدیمی و باستانی و موزه ها آشنا می کند.
 
وی افزود: اطلاع رسانی از هزینه بلیت و ساعت های بازدید از موزه ها، پخش موسیقی و آهنگ های سنتی و قدیمی با حال و هوای تهران قدیم از دیگر بخش های این ویژه برنامه است.
 
این برنامه کاری از گروه اخلاق و زندگی شهروندی است که نازنین درکی زاده گزارشگر، آلبرت کچوئی اجرای این برنامه را از رادیو تهران موج اف.ام ردیف ۹۴ مگاهرتز بر عهده دارد.

انتهای پیام/

می فایل