اخبار مهم
Home / سیاسی / کوچک‌ترین تحرک در خط قرمز مرز را با آتش کوبنده پاسخ می‌دهیم
486239_667.jpg

کوچک‌ترین تحرک در خط قرمز مرز را با آتش کوبنده پاسخ می‌دهیم

به گزارش گروه سیاسی سایت خبری،محسن آذرافروز در مصاحبه با خبرنگاران رسانه‌های گروهی در سنندج اظهار کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران در اوج آمادگی است و گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب، توان مقابله با هر نوع تهدیدی را دارد.

وی در ادامه به دلایل نام‌گذاری ۲۹ فروردین به عنوان روز ارتش اشاره کرد و گفت: این موضوع یکی از زیباترین ابتکارهای امام راحل بود، که با این کار مشت محکمی به دهان تمام یاوه‌گویی‌های دشمنان و مخالفان نظام بود که ندای انحلال ارتش ایران را سر می‌دادند.

فرمانده گروه ۳۳ توپخانه سرلشکر شهید خدابنده‌لو با بیان اینکه ارتش ۷ اصل از ۱۷۷ اصل قانون اساسی ایران اسلامی را به خود اختصاص داده است، اظهار کرد: در این اصول جایگاه و اهمیت ارتش جمهوری اسلامی به بهترین شیوه بیان شده است.

وی خاطرنشان کرد: اگر نگاهی به قانون‌ اساسی کشور بیاندازیم به خوبی به نقش بی‌بدیل ارتش در نظام اسلامی پی خواهیم برد، چراکه هر حکومت و دولتی برای حفظ استقلال و ایجاد امنیت در تمامیت ارضی خود به نیروهای مسلح توانمند و باقدرت نیازمند است.

به گفته آذرافروز، به همین دلیل تمام کشورها و حکومت‌ها همواره دنبال یک نیروی مسلح قدرتمند هستند تا با پشتوانه آنها در محافل سیاسی، اقتصادی، و غیره مقتدر و تاثیرگذار باشند.

فرمانده گروه ۳۳ توپخانه سرلشکر شهید خدابنده‌لو خاطرنشان کرد: ترقی و رشد در ارتش ایران اسلامی بر اصول مهمی همچون فضائل اسلامی، جانبازی، مذهبی بودن، فداکاری و شهادت‌طلبی پایدار است.

وی تصریح کرد: داشتن فرمانده‌ای آگاه و فرزانه، متصل بودن به منبع پرقدرت ولایت فقیه، در خدمت دین و مذهب بودن و مواردی دیگر از ویژگی‌ها و وجه تمایز ارتش جمهوری اسلامی ایران نسبت به سایر ارتش‌های جهان است.

به گفته آذرافروز، داشتن نیروهای متدین، ولایت‌مدار، آموزش‌دیده، شجاع و توانمند از مهم‌ترین دلایل ترس دشمنان از ارتش جمهوری اسلامی ایران است.

وی در ادامه به نقش تعیین‌کننده و سرنوشت‌ساز ارتش در هشت سال جنگ تحمیلی اشاره کرد و افزود: در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی، ارتش جمهوری اسلامی ایران مانند بسیاری از بخش‌ها و دستگاه‌ها و از سوی دیگر نداهایی که در زمینه انحلال آن به گوش می‌رسید از آمادگی پایین و با دگرگونی‌های زیادی روبه‌رو بود.

فرمانده گروه ۳۳ توپخانه سرلشکر شهید خدابنده‌لو گفت: با شروع جنگ تحمیلی ارتش انسجام خود را به دست آورد و به سرعت خود را پیدا کرد و به همراه سپاه جان برکف ایران، عملیات‌های بزرگ و پیروزمندانه‌ای مانند فتح‌المبین و بیت‌المقدس را انجام داد.

به گفته وی، تقدیم بیش از ۴۸ هزار شهید و ۲۰۰ هزار جانباز در طول هشت سال دفاع مقدس برگ زرینی از افتخارت ارتش جمهوری اسلامی ایران است که الان نیز این شهادت و جانباز شدن در راه اسلام و انقلاب همچنان ادامه دارد.

آذرافروز به هجمه‌های نرم دشمنان نیز اشاره کرد و گفت: امروز دشمنان اسلام و انقلاب با بهره‌گیری از ابزارهای مختلف رسانه‌ای و غیره باورهای ملت ما را هدف قرار داده‌اند.

وی اظهار کرد: دشمنان به شدت جنگ نرم علیه ایران را در دستور کار قرار داده‌اند و نیروهای مسلح، سربازان و قشرهای مختلف در برابر این هجمه‌ها مستثنا نیستند.

فرمانده گروه ۳۳ توپخانه سرلشکر شهید خدابنده‌لو گفت: تجهیزات دشمنان در جنگ نرم از نوع فکری، فرهنگی و عقیدتی است و دشمن به دنبال به اسارت درآوردن باورهای این ملت هستند.

وی افزود: نخستین اقدام تاکتیکی و راهبردی که ارتش در راستای مقابله با هجمه‌های دشمنان در جنگ نرم انجام داده است، تشکیل یک گروه عملیات روانی در نیروی زمینی است.

به گفته آذرافروز، توجه زیاد و حفاظت عالی از جامعه سربازی، اقدامات آموزشی، دینی، فرهنگی، عقیدتی سیاسی و برگزاری دوره‌های بصیرتی از اقدامات مختلفی است که برای طیف‌های مختلف اجرا می‌شود.

وی در ادامه با بیان اینکه رسالت اصلی ارتش حراست و دفاع از مرزهای جمهوری اسلامی ایران است، افزود: با توجه به اوضاع و احوال منطقه چنین به نظر می‌رسد که مرزهای ایران فراتر از مرزهایی است که روی نقشه‌های جغرافیایی است.

فرمانده گروه ۳۳ توپخانه سرلشکر شهید خدابنده‌لو افزود: سال گذشته دکترین نظامی ایران در مرزهای ایران مشخص شد و خط قرمز ما در مرز بین ۴۰ تا ۵۰ کیلومتر جلوتر از مرز اصلی تعریف و به کشورهای دنیا اعلام شده است.

وی اظهار کرد: دکترین بالاترین توانمندی هستند که در ساختار نظامی یک کشور تعریف شده است که براساس آنها راهبردها و استراتژیک، قواعد، سطوح عملیاتی و نهایت شگردها و تاکتیک‌ها شکل می‌گیرد و با هر تغییر در دکترین آنها هم دستخوش تغییر می‌شوند.

آذرافروز خاطرنشان کرد: در سال گذشته یک سری تحرکات در مرزهای کشور دیده شد و یگان‌های نیروی زمینی به سرعت و فرمان فرمانده شجاع نیروی زمینی بخشی از یگان‌ها از جمله یگان‌های توپخانه و موشکی گروه ۳۳ اکنون در استان حضور دارند.

وی اضافه کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران گروه‌های تکفیری و داعش را در حد و اندازه‌ خود نمی‌بیند تا به خواهد به صورت مستقیم و جدی با آنها درگیر شویم، اما کوچکترین تحرکی در خط قرمز مرز را با آتش کوبنده و شدید جواب خواهیم داد.

انتهای پیام/

می فایل