اخبار مهم
Home / اجتماعی / کشف ۲ تن انواع مواد مخدر در اصفهان
464037_494.jpg

کشف ۲ تن انواع مواد مخدر در اصفهان

به گزارش گروه جامعه سایت خبری، به‌نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار عبدالرضا آقاخانی درباره عملکرد نوروزی نیروی انتظامی اصفهان اظهار داشت: سال ۹۵ با یک تعامل ویژه بین دستگاه‌های مختلف در جهت انجام خدمت مضاعف به مردم آغاز شد که در این زمینه لازم می‌دانم از تمامی اعضای ستاد سفرهای نوروزی استان به‌ویژه اداره حمل‌ونقل و پایانه‌ها، راهداری‌ها، اورژانس، هلال‌احمر، مجموعه استانداری، فرمانداری‌ها، شهرداری‌ها و همه کسانی که با پلیس همکاری داشتند، تقدیر و تشکر داشته باشم.
وی با بیان اینکه مردم نقش بسزایی در اجرای بهتر مأموریت‌های نیروی انتظامی داشتند، افزود: با تعامل و همکاری خوب مردم شهیدپرور و ولایتمدار استان در بیشتر جرائم با کاهش‌های بسیار خوبی نسبت به مدت مشابه سال قبل روبه‌رو بودیم که از آن جمله می‌توان به کاهش ۲ درصدی سرقت و کاهش ۳۴ درصدی درمجموع جرائم مهم اشاره کرد.
فرمانده انتظامی استان اصفهان از افزایش ۱۵ درصدی ارائه خدمات قضایی به مردم در کلانتری‌های استان خبر داد و گفت: یکی از کارهای بسیار موفق پلیس در این ایام ارائه مشاوره رایگان واحد مشاوره کلانتری‌ها به مردم بود که در این زمینه با مصالحه ۷۸درصدی پرونده‌ها و عدم ارجاع این درصد از پرونده تشکیل شده به محاکم قضایی مواجه بودیم.
سردار آقاخانی درباره وضعیت تصادفات در راه‌های شهری و برون‌شهری استان در ایام نوروز نیز گفت: امسال وضعیت بسیار مطلوبی نسبت به سال قبل را در این رابطه شاهد بودیم به‌طوری‌که میزان تصادفات فوتی در راه‌های شهری ۷۷ درصد و راه‌های برون‌شهری ۳۴ درصد کاهش داشت و در مجموع راه‌های شهری و برون‌شهری نیز با کاهش ۳۴ درصدی تصادفات فوتی مواجه بودیم.
وی با بیان اینکه پلیس استان مبارزه با شبکه‌های مافیایی و باندهای قاچاق مواد مخدر را در سال جدید به‌صورت طوفانی آغاز کرده است اظهار داشت: از ۲۷ اسفندماه سال گذشته تا ۱۴ فروردین‌ماه امسال مقدار ۲ تن انواع مواد مخدر در ورودی‌های استان کشف و یک باند قاچاق مواد مخدر نیز منهدم شد.
این مقام مسئول از افزایش ۷درصدی کشف مواد مخدر نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: همچنین در این ایام طرح ویژه “شهر پاک” باهدف جمع‌آوری معتادان ولگرد و کارتن‌خواب و بی‌خانمان در سطح استان به اجرا گذاشته شد که در این زمینه ده‌ها تن از این افراد دستگیر و در هماهنگی‌های به‌عمل آمده به مراکز ترک اعتیاد تحویل شدند.
فرمانده انتظامی استان اصفهان با بیان اینکه تعداد قابل توجهی از معتادان دستگیر شده دارای سابقه کیفری در زمینه سرقت بودند که این افراد نیز به مراجع قضایی ارجاع داده شدند گفت: امیدواریم با انجام این‌گونه اقدامات بتوانیم زمینه‌ای برای آرامش هرچه بیشتر مردم استان در سال ۹۵ را فراهم کنیم.
وی پیشگیری از سرقت، ادامه مبارزه با قاچاق مواد مخدر و تمرکز بیشتر بر روی دستگیری خرده‌فروشان مواد افیونی در سطح محلات، افزایش توان عملیاتی پلیس استان، ارتقای تعالی رفتار کارکنان، تلاش در جهت تکریم ارباب‌رجوع و حفظ حقوق شهروندی در مراکز انتظامی را از مهم‌ترین برنامه‌های پلیس استان در سال ۹۵ عنوان کرد.
سردار آقاخانی با بیان اینکه مردم در پیشگیری از جرائم نقش بی‌بدیلی دارند گفت: یکی از برنامه‌های مهم این فرماندهی در سال ۹۵ استفاده از نقش مردم ، سازمان‌ها و گروه‌های اجتماعی در پیشگیری از جرائم خواهد بود.
انتهای پیام/

می فایل