اخبار مهم
Home / فضای مجازی / کشف‌رود، معضل بزرگ بهداشتی مشهد
465608_123.jpg

کشف‌رود، معضل بزرگ بهداشتی مشهد

به گزارش گروه فضای مجازی سایت خبری، حمیدرضا بهرامی با بیان اینکه کشف‌رود محل تجمع فاضلاب‌هاست و در واقع محیط رشد مناسبی برای باکتری‌ها فراهم کرده است، عنوان کرد: در حال حاضر این رودخانه بزرگترین معضل بهداشتی مشهد است.

وی افزود: در تمام ادوار، دولت‌ها نقش خود را در ارتقای سلامت ایفا کرده‌اند، اما یکی از ویژگی‌های دولت تدبیر و امید موضوع تحول نظام سلامت بود که در واقع موجب چیدمان و گسترش خدمات سلامت در نقاط شهری، حاشیه شهر و مناطق روستایی شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خصوص شیوع بیماری‌هایی مانند هاری، سالک و … در مشهد، تصریح کرد: در خصوص بیماری سالک حدود ۲۵ درصد به نسبت پنج سال گذشته که در واقع پیک این بیماری محسوب می‌شد، کاهش داشته‌ایم.

بهرامی خاطرنشان کرد: در منطقه آب و برق مشهد تا حدودی سالک وجود دارد که البته شایع نیست و کنترل شده و به طور کلی در حال حاضر در مشهد میزان حیوان‌ گزیدگی کاهش یافته است؛ خوشبختانه با مداخلاتی که انجام گرفته و همکاری‌های بین بخشی سلامت مردم ارتقاء یافته است.

وی در خصوص خدمات‌رسانی به مردم حاشیه شهر مشهد، گفت: ۴۱ پایگاه سلامت و یک مرکز سلامت جامع در حاشیه شهر در حوزه بیماری‌های غیر واگیر و پیشگیری از بروز بیماری‌ها فعالیت می‌کنند.

/انتهای پیام/
سایت خبری: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

می فایل