اخبار مهم
Home / سلامت / کدام مواد غذایی باعث ایجاد بوی بد دهان می‌شوند؟
19152_700.jpg

کدام مواد غذایی باعث ایجاد بوی بد دهان می‌شوند؟

این نکته بدیهی است که نباید قبل از یک جلسه کاری مهم و یا یک قرار عاشقانه از مواد‌غذایی که باعث هالیتوسیس یا بوی بد دهان می‌شوند استفاده کرد اما گاهی ما به دلیل بی‌اطلاعی از این مواد‌غذایی در مواقع نامناسبی استفاده می‌کنیم و باعث آزار و تنفر دیگران می‌شویم. در اینجا فهرستی از این مواد غذایی را به شما معرفی می‌کنیم تا در جلسات و دیدارهای مهم خود با دهانی خوشبو و احساسی عالی حاضر شوید.


ساردین

ماهی ساردین بسیار خوشمزه و مفید است اما بوی قوی این ماهی خیلی بیشتر از آنچه تصور می‌کنید در دهان شما باقی خواهد ماند. پس قبل از جلسه کاری هرگز ساردین مصرف نکنید.


سیر

سیر جزو آن دسته سبزیجات است که بوی فوق‌العاده قوی و تندی دارد. مصرف سیر ممکن است عوارض جانبی نامطلوبی بر هضم غذای شما داشته باشد و باعث شود یک روز کامل و یا بیشتر دهان شما بوی بدی پیدا کند بنابراین از مصرف این ماده غذایی پرخاصیت نیز باید قبل از جلسات کاری و یا مهمانی‌های مهم خودداری کنید.

سیر، خواص سیر، بوی سیر، رفع بوی بد سیر، بوی بد دهان


کلم بروکسل

کلم بروکسل نیز دارای عطر و طعمی قوی است که این بو پس از صرف غذا برای مدت طولانی در دهان شما باقی خواهد ماند.

کلم بروکسل، انواع کلم، خواص کلم، بوی بد دهان، بوی دهان


خیارشور

آیا عاشق طعم تند و شور خیارشور هستید؟ بهتر است این ماده‌غذایی ترد و خوشمزه را در اوقات تنهایی مصرف کنید و دیگران را آزار ندهید.

خیارشور، خیار ترشی، بوی بد دهان، رفع بوی بد دهان، بوی دهان


کاهو

اگر بعد از مصرف کاهو دندان‌های خود را مسواک نزنید، تکه‌های کاهو، لابلای دندان‌ها باقی مانده و باعث رشد و افزایش باکتری‌های موجود در دهان شده و به عاملی برای ایجاد بوی بد دهان تبدیل می‌شوند.

کاهو، خواص کاهو، بوی دهان، رفع بوی بد دهان، علت بوی دهان


پیاز

پیاز هم مانند سیر دارای خواص فوق‌العاده‌ای است و برای سلامتی بسیار مفید است ولی به همان مقدار دارای اسانسی قوی است که باعث ایجاد بوی بد دهان می‌شود و این بو خیلی بیشتر از آنچه که فکر می‌کنید در دهان شما باقی می‌ماند. برای آشنایی با خواص پیاز و پیاز درمانی اینجا را بخوانید. 

پیاز، خواص پیاز، پیاز درمانی، بوی بد پیاز، بوی دهان، علت بوی دهان، بوی دهان درمان


صدف خوراکی

علی‌رغم داشتن خواص فوق‌العاده و طعمی دلپذیر، این ماده غذایی نیز باعث ایجاد بوی بد در دهان می‌شود. البته ذکر این نکته ضروری است که صدف خوراکی آن قدرها هم بد بو نیست اما خوب، به اندازه‌ای قوی هست که باعث شود یک روز کامل دهان شما بو بدهد. نکته مهم‌تر این است که معمولا صدف‌های خوراکی را در یک ظرف پر از سیر طبخ می کنند.

صدف خوراکی، طبخ صدف، غذاهای دریایی، بوی دهان، علت بوی دهان


پنیر آبی یا بلوچیز

پنیر آبی یکی از خوشمزه‌ترین و البته گران‌قیمت‌ترین نوع پنیرهاست و از آنجا که نوعی کپک باعث تغییر رنگ و مزه آن می‌شود، خوردن آن باعث ایجاد بوی بد در دهان خواهد شد.

بوی بد دهان، بوی دهان، پنیر آبی، بلوچیز، خواص پنیر آبی، رفع بوی دهان


تهیه و ترجمه: مجله اینترنتی infdqa

می فایل