اخبار مهم
Home / اجتماعی / کاهش واردات دارو به ۱٫۳ میلیارد دلار/ حمایت وزارت بهداشت از بخش خصوصی
471060_745.jpg

کاهش واردات دارو به ۱٫۳ میلیارد دلار/ حمایت وزارت بهداشت از بخش خصوصی

به گزارش گروه جامعه سایت خبری، رسول دیناروند تصریح کرد: برنامه‌های اقتصاد مقاومتی در اولویت برنامه‌های سازمان غذا و دارو است و همچنان سیاست کاهشی واردات دارو ادامه دارد.  واردکنندگان بخش خصوصی را برای صادرات دارو تشویق کرده و مورد حمایت قرار می دهیم.

وی افزود: چشم انداز یکی از شرکت های دارویی برای بازار ایران ظرف ۱۰ سال آینده یک میلیارد دلار است. واردات دارو در انتهای برنامه ششم توسعه حداکثر به ۱٫۳ میلیارد دلار خواهد رسید، قدر مطلق واردات دارو ممکن است کاهشی نباشد اما سهم آن کاهشی خواهد بود.

رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه واردکنندگان می‌توانند صادرکنندگان خوبی باشند، تصریح کرد: سیاست‌های اجرایی حوزه دارو به زودی اعلام می‌شوند و تا پایان دولت ثابت خواهند ماند.

دیناروند با تاکید براینکه قبول نداریم قیمت دارو بالاتر از سطح قیمت در دیگر کشورهای منطقه باشد، ادامه داد: خوشحالیم که قیمت بسیاری از داروها کاهش یافته است. باید شرکتهای بزرگ در ایران مسئولیت داروی خود را داشته باشند و اعتقادی به نمایندگی نداریم. با زور هیچ کاری را نمی‌توانیم انجام دهیم.

وی از آمادگی سازمان غذا و دارو برای برخورد با بی عدالتی در این حوزه خبرداد و گفت: اگر در سیستم سازمان غذا و دارو بی عدالتی می بینید حتما اعلام عمومی کنید و به ما اطلاع دهید.

انتهای پیام/

می فایل