اخبار مهم
Home / اجتماعی / کانال کمکی سرخه حصار در جنوب تهران به بهره برداری رسید
485223_853.jpg

کانال کمکی سرخه حصار در جنوب تهران به بهره برداری رسید

به گزارش گروه جامعه سایت خبری، سید احمد صفوی با بیان این مطلب گفت: همزمان با بارش های اخیر، کانال کمکی سرخه حصار به طول ۳ هزار متر مورد بهره برداری کامل قرار گرفت و آب های سطحی سرازیرشده از حوزه آبریز شرق به منطقه ۲۰، با کمک این سازه بتنی به موقع هدایت و کنترل شد.
 
صفوی با اشاره به اینکه سطح مقطع کانال سرخه حصار در محدوده حدفاصل روستای امین آباد تا روستای تقی آباد پاسخگوی عبور سیلاب های فصلی نبوده و از این رو کانال کمکی در این مسیر ساخته شده است، افزود: با بهره برداری از این کانال کمکی، تهدیدهای احتمالی ناشی از کمبود ظرفیت کانال قدیمی سرخه حصار در زمان بارندگی های فصلی از بین رفته است.
 
وی به تمهیدات مستمر و روزانه مدیریت شهری برای مدیریت بحران سیلاب های احتمالی نیز اشاره کرد و گفت: پاکسازی و لایروبی های مداوم کانال های عبوری، حوضچه های رسوب گیر و مخازن ۶۰۰ هزار مترمکعبی صالح آباد از اقدام های پیشگیرانه ای است که قبل از وقوع بارندگی ها انجام شده تا در زمان بارندگی مشکلی در سطح منطقه به وجود نیاید.
 
صفوی ادامه داد: در زمان بارندگی ها نیز اکیپ های لایروبی در آماده باش هستند تا در صورت وقوع سیلاب های فصلی به سرعت وارد عمل شوند.
 
شهردار منطقه ۲۰ یادآور شد: منطقه ۲۰ به عنوان جنوبی ترین نقطه شهر تهران، محل سرریز دو سوم از آبهای سطحی پایتخت است که از طریق کانال های سرخه حصار و فیروزآبادی به خارج از محدوده شهری هدایت می شوند.
انتهای پیام/

می فایل