اخبار مهم
Home / اجتماعی / کاشت بیش از ۱۴ هزار مترمربع فضای سبز در ورودی‌های شهر تهران
396796_317.jpg

کاشت بیش از ۱۴ هزار مترمربع فضای سبز در ورودی‌های شهر تهران

به گزارش گروه جامعه سایت خبری، مسعود سلیمی گفت: در طرح استقبال از بهار اداره فضای سبز این حوزه، ۱۴ هزار و ۲۰۰ متر مربع کاشت فضای سبز در بزرگراه ها، فرودگاه بین المللی امام و خاور شهر پیش بینی شده که بیش از ۵ هزار متر مربع آن طی بازه اول (از ۱۵ تا ۳۰ بهمن) انجام شده است.

وی افزود: به مناسبت فرارسیدن سال جدید، نواقص بیش از ۴۸۰۰ مورد مبلمان شهری شامل سطل های زباله، پایه چراغها و نیمکت ها رفع و مجددا رنگ آمیزی خواهد شد.

همچنین نواقص ۷۹۴ دستگاه ورزشی رفع و ۱۲۵۲ آبنما نیز تعمیر و رنگ آمیزی می شود.

سلیمی ادامه داد: در فعالیت کاشت پیاز لاله در بوستانهای سطح منطقه، تاکنون ۶۷ هزار پیاز در بوستانها کاشته شده است ضمن اینکه بوستانهای جنگلی سطح منطقه نیز درطرح استقبال از بهار برای روز طبیعت آماده سازی می شود.

به گفته وی به منظور جلب مشارکت شهروندان در توسعه فضای سبز و تلطیف هوای شهر تهران ۱۴ هزار و ۸۰۰ نهال رایگان در طرح استقبال از بهار بین شهروندان توزیع می شود.

این مسئول در ادامه به فعالیت کاشت نهال در حاشیه معابر، بوستانها و داخل رفیوژها اشاره کرد و گفت: طبق پیش بینی اداره فضای سبز این حوزه، ۱۶ هزار و ۳۵۰ نهال در فضاهای باز منطقه کاشته خواهد شد.

سلیمی ادامه داد: رفع نواقص زمینهای بازی کودکان، تعمیر سرویسهای بهداشتی، آذین بندی بوستانها و معابر شاخص از دیگر فعالیتهای اجرایی در طرح استقبال از بهار این حوزه است.

گفتنی است طرح استقبال از بهارحوزه خدمات شهری و محیط زیست از ۱۵ بهمن شروع شده وطی ۵ بازه زمانی تا ۳۰ فرودین ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/

می فایل