اخبار مهم
Home / فضای مجازی / ژاپن برای اولین بار اثر انگشت را جایگزین پول نقد برای گردشگران می کند
472757_424.jpg

ژاپن برای اولین بار اثر انگشت را جایگزین پول نقد برای گردشگران می کند

به گزارش گروه فضای مجازی سایت خبری، دولت ژاپن برنامه ای را به ثبت رسانده که طبق آن از تابستان پیش رو گردشگران وارد شده به این کشور برای استفاده از انواع کالا و خدمات و انواع پرداخت های مورد نیازشان تنها به اثر انگشت و ثبت ان نیاز داشته باشند.

این ایده بدون شک برای بازی ها المپیک . پارالمپیک ۲۰۲۰ که قرار است در توکیو برگزار شود می توان استرس تمامی گردشگران را راجع به حمل پول نقد و کارت اعتباری کاهش دهد. اجرای آزمایشی این سیستم در تابستان پیش رو می تواند تمامی ایرادات و مشکلات این سیستم را تا تاریخ برگزاری المپیک به صورت کامل مرتفع کند.

قرار است در فاز آزمایشی در بیش از ۳۰۰ مرکز بزرگ و کوچک توریستی شامل خرده فروشی ها تا فروشگاه های بزرگ، رستوران ها و سالن های تفریحی و ورزشی، اسکنر های اثر انگشت قرار بگیرد. البته همچنان برای استفاده از خدمات هتل ها همراه داشتن گذرنامه مورد نیاز است.

در اکتبر سال گدشته در فازی آزمایشی در پارک Huis Ten در ناکازاکی این طرح برای بچه هایی که برای استفاده از تجهیزات ورزشی مراجعه می کردند مورد استفاده قرار می گرفت و به گفته مسئول مربوطه به خوبی توانست هم در وقت صرفه جویی کند و هم مشکلات معمول در گم شدن پول و یا کیف را برای بچه ها مرتفع سازد.


/انتهای پیام/
سایت خبری: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

منبع:نت نوشت

می فایل