اخبار مهم
Home / اجتماعی / چگونه از سرقت اطلاعات تلفن همراه جلوگیری کنیم
456897_535.jpg

چگونه از سرقت اطلاعات تلفن همراه جلوگیری کنیم

به گزارش خبرنگار سایت خبری،یکی از موضوعات که متاسفانه کاربران تلفن های هوشمند به ان توجه نمی کنند ورود بد افزارهای جاسوسی و مخرب از طریق اپلیکیشن های موبایلی و برنامه های موجود در سایت های دانلود است. این کدهای مخرب به راحتی وارد تلفن های همراه شده و با سایر کدهای موجود باعث می شود تا فرد جاسوس به راحتی به اطلاعات فرد دسترسی داشته باشد.
 
 این بد افزارها به راحتی و بدون اطلاع صاحب تلفن همراه تمام پیامک های ارسالی و دریافتی،کلیپ ها و شماره تلفن های ذخیره شده را سرقت کرده و در مواردی برای صاحب تلفن یا دوستان و بستگان او مشکلاتی را به وجود می آورد.در مواردی افراد با شماره تلفن قربانی برای افراد دیگ فیلم و متن مستهجن ارسال می کنند.
 
در حال حاضر تلفن های هوشمند خطرناک تر از لپ تاب و رایانه خانگی است. معمولا افراد بیشتر اطلاعاتشان را در تلفن همراه ذخیره و با خود حمل می کنند. بهترین روش برای جلوگیری از سرقت اطلاعات تلفن همراه استفاده از رمزهای مناسب ترکیبی است. همچنین پیشنهاد می کنم روی گوشی تلفن همراه خود نرم افزار آنتی ویروس و ضد جاسوسی را نصب کنید که با یک حرکت به راحتی از شر بدافزارها راحت شوید.
 
بهتر است هنگام استفاده از تلگرام نیز روی کانال ها و ورود رمز نصب کنید تا افراد به راحتی نتوانند وارد آنجا شده و اطلاعات شما را به دست آورند.
 
موضوع دیگر لزوم دانلود نکردن برنامه های غیرکاربردی است. همچنین در هنگام دریافت کلیپ از سایت ها بسیار مراقب باشید. بهتر است برنامه ها از مراکز و سایت های معتبر خریداری یا دانلود شود و در صورتی که در تلفن همراهتان برنامه غیر قابل استفاده داریدآن را غیر فعال کنید.

انتهای پیام/

می فایل