اخبار مهم
Home / سیاسی / پیکر مطهر ۲ شهید گمنام در اراک تشییع می‌شود
392169_328.jpg

پیکر مطهر ۲ شهید گمنام در اراک تشییع می‌شود

به گزارش گروه سیاسی سایت خبری، فرهاد شامحمدی در نشست هماهنگی تشییع و تدفین دو شهید گمنام دوران هشت سال دفاع مقدس اظهار داشت: استان مرکزی دارای ۱۱۵ شهید گمنام است که در تاریخ ۱۵ اسفندماه پیکر دو شهید گمنام دیگر در اراک تشییع و تدفین خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه پیکر این دو شهید در دانشکده فنی امیرکبیر اراک خاکسپاری می‌شود، افزود: پیکر این دو شهید ۱۴ اسفند ماه از معراج شهدای تهران تحویل گرفته خواهد شد و همان شب مراسم شبی با شهدای گمنام در مسجد حاج حسین با سخنرانی حجت‌الاسلام تقوی و حضور مردم شهیدپرور اراک برگزار می‌شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی تصریح کرد: ۱۵ اسفندماه نیز مراسم تشییع رأس ساعت ۹ صبح از میدان حافظیه به سمت دانشکده امیر کبیر با حضور مردم همیشه در صحنه و مسئولان استانی برگزار می‌شود.

شامحمدی با اشاره به اینکه باید تدابیر لازم توسط تمامی دستگاه‌های استان به منظور هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن این مراسم اندیشیده شود، ادامه داد: این اقدامات باید توسط سپاه روح‌الله استان مرکزی، شهرداری اراک، نیروی انتظامی و دانشکده امیرکبیر به منظور حضور پرشور و حداکثری مردم بدون نقص انجام شود.

وی با اشاره به تفکیک وظایف هر کدام از این بخش‌ها در این مراسم گفت: تهیه وسایل حمل و نقل عمومی برای شهروندان، اطلاع‌رسانی از طریق بنر، امنیت مسیر، مداحی، بنر مشخصات شهدا، تهیه سنگ قبور بر عهده دستگاه‌های متولی این مراسم از جمله شهرداری اراک، نیروی انتظامی و سپاه روح‌الله استان مرکزی خواهد بود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی خاطرنشان کرد: در این مراسم پیکر مطهر شهدا از مسیر میدان حافظیه، مسجد امام خمینی (ره) شهرک فاطمیه و بلوار شهرک امیریه به سمت دانشکده فنی امیرکبیر به منظور تشییع و تدفین هدایت خواهد شد.

شامحمدی بیان داشت: صدا و سیمای استان مرکزی و خبرگزاری‌های استان باید در اطلاع‌رسانی و پوشش این برنامه با جدیت تلاش داشته باشند و توسط دانشکده فنی امیرکبیر برای حضور این افراد در این مراسم کارت صادر شود.

وی با اشاره به اینکه این دو شهید متولی خاصی ندارند، افزود: همه دستگاه‌ها باید نسبت به شهدای هشت سال دفاع مقدس به ویژه این دو شهید گمنام ادای دین کنند و در راستای برگزاری این مراسم همکاری و تعامل لازم را داشته باشند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی تصریح کرد: مراسم استقبال، تشییع و تدفین این شهدا باید توسط مردم انجام شود به ویژه نسل جوان و دانشجویان در این مراسم باید حضور پررنگ‌تری داشته باشند.

شامحمدی اظهار کرد: در حال حاضر ۲۲ خانواده شهید مفقودالاثر در استان داریم که از این تعداد ۱۱ شهید مفقودالاثر در اراک وجود دارد که باید تدابیر لازم به منظور حضور خانواده‌های این شهدا در مراسم تشییع و تدفین این دو شهید گمنام اتخاذ شود.

وی تاکید کرد: مراسم تدفین و نماز این شهدا توسط نماینده ولی فقیه در استان مرکزی انجام خواهد شد، همچنین پیکر دو شهید گمنام دیگر در دهه دوم ایام فاطمیه در اراک تشییع و تدفین خواهد شد.

انتهای پیام/

می فایل