اخبار مهم
Home / سیاسی / پیکر مدافعان حرم قافله سالار دشت کربلا در رشت بدرقه شدند
465393_744.jpg

پیکر مدافعان حرم قافله سالار دشت کربلا در رشت بدرقه شدند

به گزارش گروه سیاسی سایت خبری، مراسم تشییع پیکرهای مطهر این دو شهید مدافع حرم با حضور مسئولان، خانواده‌‌های شهدا و ایثارگران و اقشار مختلف مردم مؤمن و شهیدپرور گیلان از مقابل سپاه ناحیه مرکزی رشت آغاز و در مسیر خیابان‌های رسالت، فلسطین، سه راه پاستوریزه تا گلزار شهدای این شهر برگزار شد.

پیکر شهید سعید مسافر پس از اقامه نماز در گلزار شهدای رشت در جوار همرزمان شهیدش؛ اسماعیل سیرت‌نیا، سجاد طاهرنیا و حامد کوچک‌زاده آرام گرفت و پیکر شهید جمال رضی برای تشییع و تدفین در زادگاهش به آستانه اشرفیه منتقل شد.

پیکر شهید رضی از مقابل کانون بسیج آستانه اشرفیه به سمت حرم مطهر آقاسید جلال‌الدین اشرف تشییع و در گلزار شهدای این شهر به خاک سپرده می‌شود.

مراسم وداع با پیکر شهیدان جمال رضی و سعید مسافر، با حضور پرشور و باشکوه مردم، خانواده‌‌های شهدا، ایثارگران، جانبازان و مسئولان استانی در شهرستان‌های آستانه اشرفیه و رشت برگزار شد.

شهیدان سعید مسافر ماکلوانی و جمال رضی متولد سال‌های ۱۳۶۵ و ۱۳۶۰ از مدافعان گیلانی حرم حضرت زینب(س) در جریان عملیات‌های اخیر نیروهای مقاومت در سوریه به شهادت رسیدند.

 با شهادت این دو مدافع جوان گیلانی تعداد شهدای مدافع حرم استان گیلان به ۱۰ تن رسید؛ شهیدان امیررضا علیزاده، محمدحسین عطری، فرهاد خوشه‌بر، سجاد طاهرنیا، سید اسماعیل سیرت ‌نیا، حبیب روحی، سجاد عفتی و مهدی کوچک‌زاده از شهیدان گیلانی مدافع حرم هستند که پیش از این دو شهید از سال ۹۲ تاکنون آسمانی شدند.                        

                      

انتهای پیام/

می فایل