اخبار مهم
Home / فرهنگی / پیام تسلیت مرکز اسناد انقلاب اسلامی به‌مناسبت درگذشت "فرج‌الله سلحشور"
398210_381.jpg

پیام تسلیت مرکز اسناد انقلاب اسلامی به‌مناسبت درگذشت "فرج‌الله سلحشور"

به گزارش گروه فرهنگی سایت خبری، در پی درگذشت فرج‌الله سلحشور کارگردان انقلابی و متعهد کشورمان مرکز اسناد انقلاب اسلامی با صدور پیامی درگذشت وی را تسلیت گفت.
 
متن این پیام به‌شرح زیر است:
 
بسم الله الرحمن الرحیم
إِنَّا لِلّهِ وَإِنَّـا إِلَيْهِ رَاجِعونَ
 
مرحوم فرج‌الله سلحشور کارگردان متعهد و انقلابی سینمای ایران از پیشکسوتان هنر ارزشی و دینی در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سینمای ایران بود و توانست پرچم هنر ارزشی و مذهبی را در سینمای ایران برافراشته نگاه دارد.
 
درگذشت هنرمند متعهد انقلابی که سالیان متوالی عمر شریف خود را در معرفی و ترویج ارزش‌های انقلاب اسلامی مصروف داشت موجب تألم و تأثر شدید و ضایعه‌ای برای جامعه هنری ایران اسلامی است.
 
هرآینه که به پیشینیه فرج‌الله سلحشور عزیز می‌نگریم، جز غیرت و سلحشوری و تعصب نسبت به انقلاب اسلامی و امام خمینی(ره) و شهدا نمی‌بینیم.
 
مرحوم سلحشور با آثار وزینی همچون “ایوب پیامبر”، “اصحاب کهف” و “یوسف پیامبر” سعی بلیغ داشت تا زندگی‌نامه انبیای الهی را به‌صورت مصور به نمایش بگذارد و در این راه نیز نقش بسزایی را در معرفی فرهنگ ناب اسلامی ایرانی داشت.
 
مرکز اسناد انقلاب اسلامی درگذشت کارگردان متعهد و انقلابی مرحوم فرج‌الله سلحشور را به عموم مردم ایران٬ به‌خصوص جامعه سینمایی کشور تسلیت می‌گوید و از خداوند متعال علو درجات را برای ایشان مسئلت می‌نماید.
 
انتهای پیام/

می فایل