اخبار مهم
Home / فرهنگی / پاسخ تمام سوال‌های ما در قرآن است
488499_434.jpg

پاسخ تمام سوال‌های ما در قرآن است

به گزارش گروه فرهنگی سایت خبری به نقل از حوزه هنری،اسماعیل خلج گفت: هر جشنواره ای مزیت های خودش را دارد؛ چراكه می تواند افرادی كه در زمینه ای مشترك هستند را كنار یكدیگر را جمع كند.
 
این هنرمند پیش‌كسوت همچنین با اشاره به جشنواره روحانی و سینما افزود: چنین اقدامی خوب است اما باید مراقب باشیم این كار به جای وصل كردن، به فصل و جدایی منجر نشود.
 
وی با اشاره به اهمیت شهرهای مذهبی مانند قم و مشهد در كشورمان گفت: من خودم هروقت مشكلی برایم پیش می آید به حرم امام رضا (ع) می روم و از او كمك می طلبم. ما نزد مادر و پدرهایی بزرگ شده ایم كه مذهبی هستند؛ بنابراین نمی توانیم از روحانیت و دین جدا باشیم.
 
اسماعیل خلج ضمن بیان اینكه همه ما از بچگی مسلمان هستیم، افزود: اما درواقع من خودم را چند سال است مسلمان می دانم؛ زیرا معتقدم هنگامی می توانیم این كلمه را بگوییم كه تحقیق و تفحص كرده باشیم و بعد از كنكاش و جست‌وجو در قرآن بتوانیم بگوییم كه مسلمانیم.
 
این هنرمند با اشاره به سرگشتگی‌های انسان نیز گفت: همه انسان ها این سوال ها را در خود دارند كه از كجا و برای چه خلق شده اند و در نهایت قرار است به كجا بروند. پاسخ این سوال ها در قرآن است و با تدبر در قرآن می توان به پاسخ این سوال ها دست پیدا كرد و به خودشناسی و خداشناسی رسید كه به زندگی و آخرت بهتری می انجامد.
 
 
علی دهكردی: قشر جوان امروز به مفهوم روحانیت نیاز دارد
 
علی دهكردی نیز در بخش دیگری از این مراسم، اظهار داشت: امیدوارم روحانیت به مفهوم جامع و گسترده آن در همه ابعاد زندگی ما شكل بگیرد و این واژه مانند كلمه هایی مثل عدالت، دموكراسی، مهرورزی و … در همه ما نهادینه شود.
 
وی همچنین افزود: ما از كودكی با مفهوم سنتی روحانیت به شكل آخوند و سید و … ارتباط داشته ایم و شكل اجتماعی این مفهوم در زندگی ما شاكله خودش را پیدا كرده است. این اتفاق در ذهن ما یك مقام معنوی از روحانی شكل می دهد نه اینكه او را به شكل شخصی با یك شغل خاص در نظر بیاوریم.
 
این بازیگر سینما اشاره كرد: قشر جوان ما كه این روزها در بمباران اندیشه های مخرب هستند، بیش از هر زمان دیگری به مفهوم روحانیت نیاز دارند و لازم است كه ابعاد معنوی این واژه را در خودشان پرورش دهند.
 
علی دهكردی ضمن قدردانی از برگزاری جشنواره روحانی و سینما بیان داشت: امیدواریم خروجی این جشنواره فارغ از جناح بندی ها و مرزبندی های سیاسی باشد و اتفاق خوبی بین سینما و تلویزیون با روحانیت شكل بگیرد.
 
انتهای پیام/

می فایل