اخبار مهم
Home / اجتماعی / وضعیت شورای شهر تبریز پس از دستگیری اعضا
466318_826.jpg

وضعیت شورای شهر تبریز پس از دستگیری اعضا

احتشام حاجی پور، رئیس شورای اسلامی شهر تبریز در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه سایت خبری تصریح کرد: یکی از اعضای شورای شهر تبریز قبل از ایام نوروز دستگیر شد، نفر دوم طی روزهای گذشته و سومین نفر نیز امروز دستگیر شده است.
وی افزود: تا زمانی که اتهام اعضای دستگیر شده ثابت نشود، نمی توان در رابطه با وقایع پیش آمده اظهار نظر کرد.
رئیس شورای شهر تبریز درباره وضعیت اعضای دستگیر شده خاطرنشان کرد: اگر تخلف هر عضو شورای محرز شود و برای وی حکم قطعی صادر کنند؛ حکم در هیئت حل اختلاف مطرح و در نهایت تصمیم گرفته می‌شود که عضو متخلف خلع عضویت شده و نفر جایگزین به جای وی در پارلمان شهری حضور پیدا کند.
حاجی پور در پاسخ به این سوال که چه تعداد عضو علی البدل در شورای شهر تبریز در نظر گرفته شده، اظهار کرد: پیش از این ۴ عضو علی البدل مشخص شده بود، اما این تعداد اکنون به ۵ نفر رسیده است.
وی تاکید کرد: در صورتی که ۵ یا ۶ نفر از اعضای شورای اسلامی شهر تبریز در پرونده اختلاس دستگیر شوند؛ باز هم شورا از رسمیت نیافتاده و می توانیم جلسات را با سه چهارم اعضا اداره کنیم.
رئیس شورای اسلامی شهر تبریز با اشاره به تعطیلی جلسات شورا طی هفته‌های اخیر بیان کرد: در رابطه با اداره جلسات شورا، پس از دستگیری اعضا مشکلی پیش نیامده زیرا تاکنون جلسات ما برگزار نشده است.
وی تصریح کرد: یک شنبه هفته آینده نخستین جلسه شورای شهر تبریز پس از اتفاقات اخیر خواهد بود و تمام تلاش خود را خواهیم کرد جلسه به دور از هر گونه حاشیه برگزار شود.
حاجی پور در ادامه با بیان موضع شورای شهر تبریز در رابطه با تخلف اعضای شورا، اظهار کرد: ما اعلام کرده ایم که از هر گونه تخلف دوری کرده و باید با فرد متخلف برخورد جدی صورت گیرد و انتظار ما از دستگاه قضا نیز برخورد جدی با اعضای شورای شهر تبریز است.
وی در مورد دستگیری یکی از معاونان شهردار تبریز گفت: معاون شهردار تبریز نیز قبل از عید نوروز دستگیر و بررسی‌ها در رابطه با تخلف این معاون همچنان ادامه دارد.
انتهای پیام/

می فایل