اخبار مهم
Home / سیاسی / وزیر خارجه رومانی امروز وارد تهران می‌شود
402309_363.jpg

وزیر خارجه رومانی امروز وارد تهران می‌شود

به گزارش گروه سیاسی سایت خبری، خبرگزاری ملی رومانی امروز خبر داد که ‘لازار کومانسکو’ وزیر امور خارجه این کشور از دوشنبه تا چهارشنبه این هفته (۲۹ فوریه تا۲ مارس) میهمان تهران خواهد بود تا در مورد از سرگیری روابط سیاسی – دیپلماتیک و اقتصادی و همکاری در حوزه های مشترک با مقام های ایرانی تبادل نظر کند.
خبرگزاری ملی رومانی AGERPRES در خبر خود اعلام کرد که وزیر امور خارجه رومانی روزهای ۱۰ تا ۱۲ اسفندماه علاوه بر همتای ایرانی خود با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و حسن روحانی رئیس جمهوری دیدار خواهد کرد. دیدار با وزرای اقتصاد و نفت نیز در برنامه سفر کومانسکو خواهد بود.
یک هیئت بلندپایه اقتصادی نیز وزیر امور خارجه رومانی را همراهی خواهد کرد که متشکل از مقامات ارشد وزارتخانه های انرژی و اقتصاد، مدیران اتاق صنایع و بازرگانی رومانی و همچنین نمایندگان فضای کسب و کار آن کشور خواهد بود.
کومانسکو در گشایش انجمن اقتصادی ایران – رومانی در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی جمهوری اسلامی ایران شرکت خواهد کرد و در مورد تحولات اخیر منطقه ای و جهانی و به طور خاص بحرانهای خاورمیانه با محمد جواد ظریف رایزنی خواهد کرد.
انتهای پیام/

می فایل