اخبار مهم
Home / اجتماعی / ورود سامانه بارشی به کشور/ در انتظار وزش باد، رگبار پراکنده باشید
394529_755.jpg

ورود سامانه بارشی به کشور/ در انتظار وزش باد، رگبار پراکنده باشید

احد وظیفه در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه سایت خبری درباره وضعیت هوای کشور طی چند روز آینده اظهار کرد:  براساس نقشه‌های هواشناسی، امروز در برخی مناطق استان هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان، در ساعات بعدازظهر، افزایش ابر، وزش باد، رگبار پراکنده، گاهی با رعد و برق پیش‌بینی می‌شود و در سایر مناطق کشور جوی نسبتا پایدار خواهد بود.

وی در ادامه با بیان این مطلب که از بعدازظهر روز شنبه با ورود یک سامانه بارشی در جنوب غرب و غرب کشور ابرناکی و بارش شروع می‌شود، افزود: بتدریج روز یکشنبه دامنه فعالیت آن جنوب، شمال غرب، نواحی مرکزی، دامنه‌های جنوبی البرز، سواحل دریای خزر و برخی مناطق جنوب شرق کشور را فرا می‌گیرد و سبب ابرناکی، بارش باران، وزش باد و در مناطق سردسیر بارش برف می‌شود.

به گفته وظیفه، در روز دوشنبه با نفوذ جریان‌های شمالی ضمن کاهش محسوس دما در نوار شمالی، بارش‌ها در سواحل دریای خزر تشدید می‌شود.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی در خاتمه به وضعیت هوای پایتخت اشاره کرد و گفت:  پایتخت امروز کمی ابری همراه با غبار صبحگاهی در بعد از ظهر نیمه ابری و بارش پراکنده گرارش شده که براس پیش بینی‌ها بیشنه هوا به ۲۲ درجه سانتی گراد خواهد رسید.

انتهای پیام/

انتهای پیام

می فایل