اخبار مهم
Home / اجتماعی / واگذاری مسئولیت بازسازی دانشگاه هنر به شهرداری/ بنای دانشگاه مرمت می شود
473046_590.jpg

واگذاری مسئولیت بازسازی دانشگاه هنر به شهرداری/ بنای دانشگاه مرمت می شود

به گزارش خبرنگار گروه جامعه سایت خبری، دانشگاه هنر این روزها حال و روز چندان مناسبی نداشته و بنای آن نیازمند بازسازی است.

مرحله تاسیس این دانشگاه به سال ۱۳۵۸ بر می گردد و به دلیل گذشتن سال های زیاد از ساخت بنای آن، باید بازسازی و مرمت دانشگاه در دستور کار قرار گیرد.

دانشگاه هنر که در پی ادغام ۵ موسسه آموزشی هنر قبل از انقلاب یعنی دانشگاه فارابی، دانشگاه هنرهای دراماتیک، هنرستان عالی موسیقی، دانشکده هنرهای تزئینی و هنرکده موسیقی ملی مجتمع دانشگاهی عظیمی به شمار می آید با توسعه کمی و کیفی فعالیت های آموزشی و پژوهشی، نیازمند مرمت است.

در همین رابطه قرار شده شهرداری تهران برای حفظ بنای این دانشگاه اقداماتی را در دستور کار قرار دهد.

مهدی چمران، رئیس شورای شهر تهران با اعلام این خبر به خبرنگار گروه جامعه سایت خبری گفت: دانشگاه هنر، یکی از قدیمی ترین دانشگاه های تهران به شمار می آید و حفظ آن از اهمیت خاصی برخوردار است.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران افزود: فضای این دانشگاه باید حفظ شده و به دلیل منطقه تاریخی که این دانشگاه در آن واقع شده، مرمت آن لازم است.

چمران با اشاره به امضای تفاهم نامه همکاری میان شهرداری تهران و دانشگاه هنر خاطرنشان کرد: این تفاهم نامه همکاری به زودی به امضا می رسد و در قالب این تفاهم نامه، شهرداری تهران کار بازسازی و مرمت این دانشگاه را از سر خواهد گرفت.

وی اظهارکرد: شهرداری مرمت و بازسازی بسیاری از بناها و همچنین آرام سازی مجموعه باغ ملی را در دستور کار قرار داده و بازسازی این دانشگاه هم باید در این راستا انجام شود.

گفتنی است، دانشگاه هنر در خیابان حافظ، خیابان شهید سرهنگ سخایی، بعد از تقاطع ۳۰ تیر واقع شده است.

انتهای پیام/

می فایل