اخبار مهم
Home / سلامت / همه خواص عرق رازیانه + عکس رازیانه
40140_441.jpg

همه خواص عرق رازیانه + عکس رازیانه


رازیانه چیست؟

رازیانه یک گیاه دارویی است که طبع گرم و خشکی دارد. در طب سنتی ایران از آن به عنوان گیاه ضد بلغم و صفرا یاد می‌شود چون گیاه بسیار گرم است. اگر بخواهید از خاصیت مسهل بودن آن بهره‌مند شوید، باید آن را با ماده‌ای مصرف کنید که حرارت گیاه را کم کند و بهترین گزینه ما برای همراهی با آن سکنجبین و عسل است.


مصرف رازیانه

قسمت‌های مورد استفاده این گیاه عبارتند از: بذر، برگ و ریشه. مقدار مصرف عرق رازیانه به صورت روزانه، به طور متوسط حداکثر ۵ گرم یا یک تا سه استکان توصیه می‌شود و برای اینکه نتیجه درمان مشخص شود و گیاه خواص درمانی خود را به جای بگذارد، حداکثر ۴۰ روز زمان نیاز دارد.

در دوران بارداری و شیردهی، مصرف این گیاه ضرری به همراه ندارد و در داروخانه‌های گیاهی ایران به شکل‌های مختلف مانند (قطره آنتی‌میگرن، شربت توسیان، شربت تیسیان، پودر ژنرال تونیک، قطره سنکول، سنالین، منتازین و لوسیون تقویت موی سنیره) موجود هستند که داخل تمام این محصولات رازیانه وجود دارد.

خواص رازیانه - عرق رازیانه - خواص عرق رازیانه - مصرف رازیانه - خواص رازیانه - رازیانه چیست - تخم رازیانه - رازیانه و بارداری - خاصیت رازیانه - رازیانه برای بارداری - عوارض رازیانه - عکس رازیانه - طریقه مصرف رازیانه - مضرات رازیانه

خواص عرق رازیانه

  • عرق رازیانه در درمان تکمیلی دیسمنوره (قاعدگی دردناک) – آمنوره (قطع قاعدگی) – هایپر منوره (قاعدگی طولانی) و برای افزایش شیر نقش اساسی دارد . تذکر: در صورت وجود قاعدگی طولانی مصرف عرق رازیانه در ایام پریود قطع شود .
  • عرق رازیانه درمان تکمیلی در رفع عوارض منوپوز (یائسگی) است .
  • عرق رازیانه باعث چاق شدن اندام لاغر بانوان می‌شود. در واقع در ایجاد صفات ثانویه جنسی زنان نقش دارد .
  • عرق رازیانه افزایش دهنده‌ی میل جنسی در زنان است .
  • عرق رازیانه در درمان هیرسوتیسم (موهای زائد در در صورت و اندام زنان) نقش اساسی دارد و مصرف ۴۰ تا ۱۲۰ روز آن باعث نازک شدن و کاهش موهای زائد می‌شود .
  • عرق رازیانه در درمان بسیاری از بیماری‌های روحی و افسردگی‌های زنان بسیار موثر است.
  • عرق رازیانه باعث افزایش بینایی می‌شود .
  • عرق رازیانه باعث طراوت پوست و رفع چروک پوست و صورت زنان می‌شود.
  • عرق رازیانه یک داروی همیشه ضروری در درمان بیماری‌های سرد زنان است .
  • عرق رازیانه در زنان دارای طبع گرم موجب افزایش فشار خون و التهاب می‌شود.

خواص عرق رازیانه برای چشم‌ها

یکی از معجزه‌آساترین خواص رازیانه که در گیاهان دیگر کمتر به چشم می‌خورد، تقویت دید است. به این ترتیب که عرق رازیانه را جوش می‌دهیم تا استریل شود و از وجود هر نوع میکروب یا عفونت پاک شود. سپس آن را داخل قطره‌چکان ریخته و داخل چشم می‌چکانیم. روزی چند قطره (صبح، ظهر و شب) باعث افزایش نورچشم، کاهش التهابات چشم (مثل قرمزی) و کاهش خطر ابتلا به آب‌مروارید می‌شود. رازیانه همچنین برای درمان التهاب پلک‌ها و درمان شب‌کوری بسیار مفید است.

گردآوری: مجله اینترنتی infdqa

می فایل