اخبار مهم
Home / سیاسی / همراهی با آمریکا هیچ سودی ندارد/ ایران به استقلال کامل دست پیدا کرده است
463758_352.jpg

همراهی با آمریکا هیچ سودی ندارد/ ایران به استقلال کامل دست پیدا کرده است

ابراهیم آقا محمدی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار گروه سیاسی سایت خبری درباره اینکه آیا کشورهایی که با آمریکا کنار می آیند به پیشرفت واقعی دست پیدا کردند اظهار کرد: به طور خاص تمامی کشورهایی که در جهان به نوعی در قبال سیاستهای یک جانبه و غیر قابل قبول آمریکا کنار می آیند هیچ گونه توسعه و پیشرفتی را به معنای واقعی در کشورشان مشاهده نمی کنند.

وی افزود: به طور مثال کشورهای حاشیه خلیج فارس از جمله امارات، عربستان، قطر وکویت در طی سالهای اخیر تنها با فروش نفت خود به آمریکا در راستای واردات کالاهای لوکس و تجملاتی وارد عمل شدند و هیچ گونه استقلالی را از خود در زمینه تولید و یا ایجاد اشتغال برپایه توان داخلی انجام ندادند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه این گروه از کشورها نفت شان را مفت به آمریکا می فروشند و کالا می خرند تصریح کرد: با این رویه هیچ پیشرفتی در این کشورها ایجاد نمی شود و آنها تنها در قالب یک کشور وارد کننده به فعالیتهای خود ادامه می دهند.

آقا محمدی تاکید کرد: کشورهایی که سعی می کنند با سرپوش گذاشتن به سیاستهای آمریکا در منطقه و جهان عمل کنند امروزه هیچ استقلالی را در ابعاد مختلف در کشورشان ندارند و از نظر دفاعی وتجهیزات در رده ضعیفی قرار گرفته اند.

وی با اشاره به عملکرد موفقیت آمیز جمهوری اسلامی ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی در کسب استقلال در حوزه های مختلف تصریح کرد: ایران همواره در طی سالهای اخیر توانسته است بر اساس توانمندیهای خود وارد عمل شود و در این مسیر هم تا به امروز موفق بوده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: همراهی با سیاستهای نادرست آمریکا در شرایط فعلی تنها سبب سرافکندگی می شود و هیچ دستاوردی را برای کشورمان در پی نخواهد داشت.

انتهای پیام/

می فایل