اخبار مهم
Home / اجتماعی / هفته تربیت اسلامی فرصتی برای کیفیت‌بخشی به امور تربیتی در مدارس
394415_892.jpg

هفته تربیت اسلامی فرصتی برای کیفیت‌بخشی به امور تربیتی در مدارس

به گزارش گروه جامعه سایت خبری، علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در پیامی به مناسبت هفته «تربیت اسلامی» خواستار تلاش جدی فرهنگیان، در ایجاد فضای گفت‌وگو، تبادل نظر و نقد سازنده و راهکارهای بهبود کیفیت شد.

در پیام وزیر آموزش و پرورش آمده است:‌ با درود به روح پاک و ملکوتی امام راحل و شهیدان رجایی و باهنر، بنیانگذاران امور تربیتی و با درود به مقام معظم رهبری و رئیس‌جمهور، احیاگر تدبیر و امید و درود به تمامی فرهنگیان شریف سراسر کشور.

هشتم اسفند، روز امور تربیتی و آغاز هفته تربیت اسلامی را گرامی می‌دارم و با تبریک این روز، برای مجموع همکاران دستگاه عظیم تعلیم و تربیت به ویژه دست‌اندرکاران پرتلاش و دلسوز امورتربیتی مدارس کشورآرزوی سلامت و توفیق می‌نمایم.

امورتربیتی شجره طیبه‌ای است که به پشتوانه اندیشه‌های رفیع و انسان ساز بزرگان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، در گستره آموزش و پرورش کشور روئید و برکات معنوی آن، جان و دل گل‌های بوستان عشق و ایثار و جویای ارزش‌های دینی و انقلاب را شور و شعور بخشید.

براین اساس «هفته تربیت اسلامی و روز امور تربیتی» فرصت مناسبی است تا آموزش وپرورش بتواند ضمن ایجاد فضای گفت‌وگو، تبادل نظر و نقد سازنده، راهکارهای بهبود و کیفیت بخشی به فعالیت‌های امورتربیتی را مورد بررسی قرار دهد.

باعنایت به جایگاه رفیع تعلیم و تربیت اسلامی در بسترسازی برای رسیدن کودکان و نوجوانان به مراتبی از حیات طیبه، ارج نهادن و تجلیل و قدردانی از زحمات فعالان عرصه امورتربیتی دانش‌آموزان، شایسته است به عنوان یکی از اقدامات اصلی در تقویت زیرنظام منابع انسانی که اصلی‌ترین زیرنظام در تحول آموزش و پرورش است، همواره مورد توجه جدی قرار گیرد.

مجموعه امور تربیتی که اکنون بیش از سه دهه از تأسیس آن می‌گذرد، در دهه پیشرفت و عدالت و در پرتو عنایات و رهنمودهای حکیمانه مقام معظم رهبری نسبت به این حوزه و تلاش‌های دولت تدبیر و امید، فرصتی برای نقش آفرینی فعال تر فرهنگی و تربیتی دراختیار دارد تا از طریق هم افزایی و کاربست خلاقیت و نوآوری، مفاهیم عمیق تعلیم و تربیت اسلامی مبتنی بر تحول بنیادین را به زیور فضائل اخلاقی، قانون گرایی، مسئولیت پذیری، عدالت گستری، وفاق ملی و نهادینه کردن بیش از پیش فرهنگ و ارزش‌های اسلامی و قرآنی بیاراید و جان دانش آموزان و آینده سازان تمدن نوین اسلامی مان را سیراب سازد.

برای همکاران حوزه راهبردی تعلیم و تربیت به ویژه متولیان و متصدیان امور تربیتی دانش‌آموزان، موفقیت و پیشرفت روزافزون در دست یابی به قلّه‌های دانایی و عرصه‌های نوین دانش از درگاه خداوند منّان مسئلت می‌کنم.

انتهای پیام/

می فایل