اخبار مهم
Home / سیاسی / هزینه ۲۵ میلیارد دلاری سپاه برای ۱۰ ابر پروژه
474581_966.jpg

هزینه ۲۵ میلیارد دلاری سپاه برای ۱۰ ابر پروژه

 به گزارش گروه سیاسی سایت خبری، سردار عبدالله عبداللهی شامگاه شنبه در مراسم آغاز عملیات حفاری خط سوم قطار شهری مشهد اظهار داشت: قرارگاه خاتم الانبیاء در حوزه توسعه زیرساخت‌های شهری تاکنون اقدامات بسیار ارزشمندی را صورت داده است و علاوه بر این در سایر حوزه‌ها نیز ورود کرده است.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) بیان کرد: امسال مقام معظم رهبری بر مسئله اقتصاد مقاومتی تأکید مجددی داشتند و این شعار به‌معنای این است که عمل در عرصه‌های متفاوت فراهم شود و عملاً از دیگر کشورهای دنیا بی‌نیاز شویم. اقتصاد مقاومتی به‌معنای قدم برداشتن و مقاوم شدن در برابر تهدیدها و نیازها است.

سردار عبداللهی بیان کرد: زمانی که مقام معظم رهبری در کنار شعار اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل را نیز همراه می‌کنند به‌معنای این است که متأسفانه هنوز نتوانسته‌ایم منویات ایشان را محقق کنیم.

وی افزود: قرارگاه خاتم الانبیاء در سایر حوزه‌ها همچون حوزه فعالیت‌های پالایشگاهی نیز ورود کرده است و در کنار رقبای بزرگ دنیا فعالیت‌های خود را دنبال کرده است، علاوه بر این در حال حاضر ۱۰ ابرپروژه نیز در کشور در حال ساخت است که پیشرفت فیزیکی آنها ۸۵ درصد است و در صورت بهره برداری تحول عظیمی در کشور صورت می‌گیرد.

سردار عبداللهی با اشاره به هزینه صورت گرفته برای این ۱۰ ابرپروژه تصریح کرد: در مجموع ۲۵ میلیارد دلار برای این پروژه‌ها هزینه شده و در صورت اختصاص ۶ میلیارد دلار اعتبار دیگر این پروژه‌ها ظرف مدت دو سال به اتمام می‌رسد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء، پالایشگاه ستاره خلیج فارس و فاز‌های ۲۲، ۲۴ و ۱۳ پارس جنوبی را نمونه‌هایی بارز از این ابرپروژه‌ها عنوان کرد و گفت: در زمان تحریم‌ها، غول‌های بزرگ دنیا ساخت‌وساز در ایران را رها و ترک کردند و همین سبب شد مهندسان توانمند داخلی مراحل ۱۵ و ۱۶ گازی را به بهره برداری برسانند.

سردار عبداللهی تأکید کرد: علاوه بر این، پروژه پالایشگاه ستاره خلیج فارس به‌عنوان یک پروژه بی‌نظیر که در راستای اقتصاد مقاومتی تعریف شده است ۷۰۰ هکتار مساحت دارد و در سطح جهان نیز بی‌نظیر است و کشور را از واردات بنزین بی‌نیاز می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین به‌همت مهندسان داخلی و با بهره برداری از مراحل ۱۵ و ۱۶ گازی و تزریق ۵۲ میلیون مترمکعب گاز، کشور از واردات گاز نیز بی‌نیاز می‌شود.

سردار عبداللهی افزود: امروز نیز شاهد بودیم که عملیات حفاری خط ۳ قطار شهری مشهد مقدس آغاز شده است و امیدواریم ظرف ۳۶ تا ۴۰ ماه به پایان برسد.

وی با اشاره به سایر اقدامات قرارگاه خاتم بیان کرد: افتتاح صحن حضرت زهرا(س) با ۲۳۰ هزار مترمربع بخش دیگری از اقداماتی بود که صورت گرفت و قرار است اقداماتی نیز در راستای تأمین آب شرب مشهد صورت بگیرد و با توافق صورت گرفته در تلاش هستیم تا ۱۷ هزار تخت بیمارستانی را نیز تأمین کنیم.

سردار عبداللهی با اشاره به اینکه قطار سریع السیر اصفهان ــ قم ــ تهران نیز در مراحل پایانی خود قرار دارد، تصریح کرد: مراحل مطالعاتی قطار سریع السیر تهران به مشهد نیز صورت گرفته و امیدواریم به‌زودی وارد فعالیت اجرایی شویم.

انتهای پیام/

می فایل