اخبار مهم
Home / اجتماعی / نهادينه كردن اقتصاد مقاومت در آموزش و پرورش با کمک معلم ها
463439_760.jpg

نهادينه كردن اقتصاد مقاومت در آموزش و پرورش با کمک معلم ها

به گزارش گروه جامعه سایت خبری، اسفنديار چهاربند در گردهمايی اعضای ستاد بزرگداشت مقام معلم شهر تهران اظهاركرد: بايد سازوكارهای تعليم و تربيت را متناسب با اقتضائات اقتصاد مقاومتی در بلند مدت مهيا كنيم .

مديركل آموزش و پرورش شهر تهران با بيان اين كه ساختار نظام آموزشی ما بايد برای اقتصاد مقاومتی باز بينی شود تصريح كرد: بايد دانش آموزان را در برنامه بلند مدت برای ورود به بخش های اقتصادی آماده كنيم.

وي خاطرنشان كرد: در سال اقتصاد مقاومتی، آموزش و پرورش بايد در كوتاه مدت نسبت به افزايش بهره وری نيروی انسانی و در بلند مدت نسبت به تعليم و تربيت نيروي انساني اقدام نمايد .

چهاربند مهمترين عامل توليد در آموزش و پرورش را معلم دانست و افزود: معلم با نگاه بلند مدت به پرورش و توليد نيروی انسانی می پردازد و در كوتاه مدت هزينه هايش را كنترل می كند تا از دوران سخت ركود عبور كنيم .

چهاربند تاكيد كرد كه هفته معلم محدود به دوازدهم ارديبهشت نشود بلكه در طول سال در ايام مختلف بايد از مقام معلم تكريم و تجليل شود .

وي با بيان اين نكته كه با جشنواره ها و تعريف و تمجيد ها به شأن و مقام معلم اضافه نمی شود، تصريح كرد: معلم چون پرورش دهنده انسان هايی است كه موجب تعالی جامعه و خودش می شود، است.

وی درتعريف معلم شايسته گفت: معلم بايد دانش خود را به همراه مهارت های لازم و تعهدات اخلاقی در كلاس به كار ببرد. اگر بخواهيم معلم بسازيم و وی را ارتقا دهيم بايد شايستگی های مورد انتظار شغل معلمی را در نظر بگيريم.

انتهای پیام/

می فایل