اخبار مهم
Home / فرهنگی / نمی توان تماشاگر را در قالب خواص و عوام قرار داد
400518_299.jpg

نمی توان تماشاگر را در قالب خواص و عوام قرار داد

به گزارش گروه فرهنگی سایت خبری،  محسن حسینی نویسنده و کارگردان نمایش « دیوان غربی – شرقی» با اشاره به محتوای این اثر نمایشی توضیح داد: خوشبختانه علیرغم اینکه خیلی از دوستان منتقد می گویند این نمایش اثری است که فقط تماشاگران خاص آن را می پسندند اما من به شدت این موضوع را تکذیب می کنم و بر این باورم که نمایشی که گروه ما را روی صحنه برده یکی از مفیدترین و تاثیرگذارترین نمایش هایی است که در سبک و سیاق مربوط به خود توانسته با مخاطب ارتباط خوبی برقرار کند ، موضوعی که ای کاش اهالی رسانه که همواره دلسوز ترین افراد در حوزه تئاتر هستند به آن بیشتر توجه می کردند.
 
وی گفت: به اعتقاد من تماشاگر تئاتر هیچ گاه نمی تواند در قالب خواص و عوام قرار بگیرد چرا که به قول برتولت برشت این هنر هم یادگیری و هم لذت است. این تئاتر هم با توجه به این طرز تفکر است که در تالار چهارسو مجموعه تئاتر شهر به عنوان قلب تپنده تئاتر این سرزمین روی صحنه رفته و تاکنون هم با نتایج خوبی به لحاظ برخورد با مخاطب دست پیدا کرده است. و جالب اینجاست علیرغم اینکه خیلی ها بدون دیدن نمایش گفته اند که داستان این اثر قابل فهمیدن نیست اما بنده و گروه اجرایی خلاف این ادعا را تاکنون مشاهده کردیم و دیده ایم که تماشاگر هم داستان را فهمیده و هم با اثر ارتباط خوبی برقرار کرده است.
 
کارگردان نمایش «دیوان غربی – شرقی»  با اشاره به حضور معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت از محیط زیست در اجرای این اثر نمایشی بیان کرد: خوشبختانه تاکنون هنرمندان ارزنده ای چون نادر مشایخی، مهدی نادری، قطب الدین صادقی و هنگامه قاضیانی از نمایش ما دیدن کردند و بدون اینکه ما بخواهیم پروپاگاندایی برای حضور این عزیزان ایجاد کنیم از این اثر حمایت ویژه ای کرده اند. کما اینکه خانم ابتکار هم بعد از دیدن نمایش تاکید کردند که این نمایش می تواند نماینده شایسته ای از کشورمان برای حضور در محافل بین المللی باشد.
 
حسینی افزود: گوته یکی از بزرگترین شخصیت های ادبیات جهان است که به شدت مفتون تاریخ ادبیات ایران بوده کما اینکه او ضمن آشنایی با آثار شاعرانی چون حافظ از قرآن نیز اطلاعاتی را کسب کرده است، موضوعی که بنده نیز دوست داشتم از این فضای ذهنی در نمایش «دیوان غربی – شرقی» استفاده کنم اما به دلیل محدودیت های شدید مالی که بر سر راه این نمایش قرار گرفته بود نتوانستم این ایده را روی صحنه پیاده کنم. به هر حال این نمایشنامه از آن دسته آثاری است که در عین لذت دادن به تماشاگر می تواند او را به دنیای جدیدی از تفکر و اندیشه ببرد. دنیای که فرهنگ و ادبیات ایرانی به سهم توان گروه اجرایی در قالبی تاثیر گذار و باور پذیر به مخاطب القا می شود.
 
نمایش «دیوان غربی – شرقی» به کارگردانی محسن حسینی هر روز ساعت ۱۹:۳۰ با بازی رویا نونهالی، روزبه مهر، مروارید مهر، الناز تاریخی، فاطمه صارمی، لیدا فتح اللهی، سپیده صیفوری، آرام خلخالی، لیلی جنیدی، مرجان صادقی، روجا جعفریان و محسن حسینی در تالار چهارسو تئاتر میزبان علاقه مندان تئاتر است.
 
برای کسب آخرین اطلاعات و اخبار تئاتر شهر به سایت این مجموعه به آدرس www.teatreshahr.com  و برای تهیه و یا رزرو بلیت آثار نمایشی به صحنه رفته در تئاتر شهر به آدرس www.gishetheater.ir مراجعه کنید.

انتهای پیام/

می فایل