اخبار مهم
Home / سیاسی / نتیجه نهایی شمارش آراء در مشهد و کلات صبح یکشنبه اعلام می‌شود
395861_422.jpg

نتیجه نهایی شمارش آراء در مشهد و کلات صبح یکشنبه اعلام می‌شود

به گزارش گروه سیاسی سایت خبری، سید مسعود محولاتی دبیر ستاد انتخابات خراسان رضوی در جمع خبرنگاران در مورد زمان آغاز شمارش آراء و اعلام نتایج اولیه، اظهار کرد: در شهرهای درگز، مشهد و نیشابور که انتخابات تا ساعت ۱۲ تمدید شد، پس از پایان اخذ رأی و سایر شعب نیز از ساعت ۱۱ کار شمارش آراء را آغاز کردند.
وی در پاسخ به این سؤال که نتایج اولیه انتخابات چه زمانی منتشر می‌شود، گفت: در شهرهایی که تعداد کاندیدا و شرکت‌کنندگان کم است کار شمارش آراء زودتر به پایان می‌رسد اما شهرهای بزرگ همچون مشهد، به زمان بیشتری نیاز دارد.
دبیر ستاد انتخابات خراسان رضوی ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود نتیجه ۵۰ درصد شعب شهرستان‌ها تا ساعت ۸ صبح شنبه به پایان رسیده و اعلام شود.
وی به احتمال طولانی شدن شمارش آراء در حوزه انتخابیه مشهد و کلات اشاره و عنوان کرد: با توجه به حجم شرکت‌کنندگان در انتخابات در مشهد، بعید است که بتوان نتیجه اولیه‌ای تا صبح شنبه اعلام کنیم اما احتمال می‌رود نتایج در این حوزه به تدریج از ظهر شنبه اعلام شود.
محولاتی اضافه کرد: پس از پایان رأی‌گیری، ابتدا باید صندوق‌های مجلس شورای اسلامی و خبرگان در هر شعبه باز شده تا آرائی که به اشتباه در صندوق دیگر انداخته شده، در صندوق مربوط به خود قرار گیرد.
وی با بیان این که پیش‌بینی می‌شود نتیجه نهایی شمارش آراء در حوزه انتخابیه مشهد و کلات صبح یکشنبه اعلام شود، اظهار کرد: با پایان یافتن کار رأی‌گیری، کار تجمیع آراء از سوی فرمانداری آغاز می‌شود و به محض پایان یافتن شمارش، نتایج نهایی را اعلام می‌کنند.
انتهای پیام/

می فایل