اخبار مهم
Home / سیاسی / نباید اجازه داد قصه الجزایر در برجام تکرار شود/مقامات آمریکایی تعهد را سرلوحه کاری خود قرار دهند
468445_833.jpg

نباید اجازه داد قصه الجزایر در برجام تکرار شود/مقامات آمریکایی تعهد را سرلوحه کاری خود قرار دهند

احمدشوهانی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی سایت خبری درباره عدم پایبندی آمریکا به تعهدات خود در قبال ایران در سالهای اخیر اظهار کرد: مقامات آمریکایی همواره پس از پیروزی انقلاب اسلامی نسبت به اجرای تعهدات خود در قبال ایران بدقول بودند که نمونه بارز آن قرارداد الجزایر محسوب می‌شود.

وی تاکید کرد: طبق قرارداد الجزایر در سال ۱۹۸۱ قرار بود که در قبال آزادی جاسوسان آمریکایی از سوی ایران مقامات آمریکایی نیز مقداری زیادی از اموال بلوکه شده ایران را آزاد کنند که این موضوع متاسفانه با عدم پایبندی مقامات آمریکایی به تعهدات خود تا به امروز اجرایی نشده است و این قصه سر دراز دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اقدامات کارشکنانه آمریکایی‌ها در طول سال‌های متمادی علیه جمهوری اسلامی ایران ساختار ذهنی مبهمی را از مقامات این کشور در اذهان عمومی مردم ایران و مسئولان ایجاد کرده است.

شوهانی با اشاره به نقض آشکارای برجام از سوی مقامات آمریکایی گفت: بار دیگر شاهد هستیم که دولتمردان آمریکایی نسبت به تعهداتی که در قبال برجام داده اند پایبند نبوده و کارشکنی های خود را آغاز کردند.

وی افزود: قرارداد برجام یک قرارداد دو طرفه بود که طبق آن ایران تا به امروز به تمامی تعهدات خود پایبند بوده است اما متاسفانه طرف غربی و در راس آن آمریکا اقدام مثمرثمری را در صحنه عملی تا به امروز به اجرا نگذاشته است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بدون شک با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری اگر همین روند فعلی از سوی طرف غربی در برجام ادامه پیدا کند ایران نیز باید از اجرای تعهدات خود سرباز زند.

شوهانی اظهار کرد: مقامات آمریکایی بهتر است تعهد را سرلوحه کاری خود قرار دهند تا بار دیگر قضیه الجزایر در برجام تکرار نشود.

وی تصریح کرد: نباید اجازه دهیم که قصه الجزایر بار دیگر تکرار شود از این رو مسئولان کشورمان باید حواسشان را جمع کنند.

انتهای پیام/

می فایل