اخبار مهم
Home / اجتماعی / میدان امام اصفهان پر بیننده ترین بنای تاریخی کشور لقب گرفت
461094_956.jpg

میدان امام اصفهان پر بیننده ترین بنای تاریخی کشور لقب گرفت

به گزارش گروه جامعه سایت خبری، فریدون اله یاری با اعلام این مطلب افزود: تا روز سوم فروردین بر اساس بررسی های به عمل آمده بیش از ۳۰۰ هزار گردشگر از مجموعه جهانی میدان امام (ره) اصفهان بازدید کردند.

وی تصریح کرد: با عنایت به این که بازدید از این مجموعه عظیم تاریخی رایگان بوده و هیچگونه ورودی از آن اخذ نمی شده، گروه هایی از دانشجویان رشته های گردشگری، در مبادی ورودی و خروجی میدان استقرار یافته و بر اساس بررسی های این گروه از روز سوم فروردین تا پایان نوروز ۱۳۹۵ روزانه ۲۵۰ هزار گردشگر وارد این میدان عظیم تاریخی شده اند.

مدیرکل میران فرهنگی استان اصفهان تصریح کرد: با همکاری شهرداری اصفهان کف سازی بازار بزرگ و تاریخی قیصریه تا پیش از اتمام سال ۱۳۹۴ به پایان رسید و یکی دیگر از مقاصد اصلی گردشگران نوروزی این بازار عظیم تاریخی به طول هشت و نیم کیلومتر بوده است که در محور شمالی میدان واقع شده و محور اتصال دوران صفوی و ادوار پیش از آن بوده است.

گفتنی است، میدان تاریخی امام (ره) (نقش جهان) در سال ۱۰۰۶ هجری قمری همزمان با انتخاب اصفهان به پایتختی شهریاران صفوی در باغ بزرگ نقش جهان همراه با بناهای پیرامون آن بنا گردید.

این مجموعه عظیم تاریخی درسال ۱۳۵۸ خورشیدی به عنوان میراث بشری به ثبت جهانی رسیده است.

انتهای پیام/

می فایل