اخبار مهم
Home / اجتماعی / مسموم کردن دهها زن با شربت برای سرقت/ رد پای متهم در چند استان
459290_984.jpg

مسموم کردن دهها زن با شربت برای سرقت/ رد پای متهم در چند استان

به گزارش خبرنگار سایت خبری،رسیدگی به  این پرونده جنجالی ۲۵ فروردین گذشته همزمان با انتقال سه زن مسموم به بیمارستان امام خمینی(ره) شهرستان دهدشت آغاز شد. ماموران در جریان تحقیقات خود دریافتند، این سه زن درحالی که بیهوش بودند در پارک جنگلی و یکی از خیابان‌‌های شهر پیدا شده و به بیمارستان منتقل شده بودند.

در جریان تحقیق از بیماران مشخص شد، هر ۳ نفر آنها از مرد ناشناسی شربت مسموم گرفته بودند که این مرد مدعی بود، برادرش در آستانه اعدام قرار گرفته و برای آزادی او شربت نذر کرده است.

در حالی که تحقیقات برای  دستگیری متهم فراری ادامه داشت ۵ زن و پسر ۲ ساله‌ای که به شیوه‌ای مشابه مسموم شده بودند نیز به بیمارستان منتقل شدند. این افراد هم پس از نوشیدن آبمیوه تعارفی از سوی یک مرد میانسال بیهوش شده بودند.ماموران با انجام تحقیقات بسیار متوجه شدند متهم که راننده یک خودروی پراید بوده، ۸ نفر از قربانیان را در خیابان‌های شهر و پارک جنگلی دهدشت و یک نفر را در شهر چرام به دام انداخته و شربت مسموم را به آنها داده است. آزمایش پزشکان نیز مشخص کرد، شربت، آلوده به ماده مخدر وداروهای بیهوشی بوده و پول و گوشی تلفن همراه برخی از طعمه‌ها سرقت شده است.

ردپای متهم فراری در مسمومیت‌های سریالی
چند روز پس از این حادثه ماموران این بار متوجه مسمومیت ۳ زن در مرقد بی بی حکیمه شهرستان گچساران شدند.تحقیقات نشان می داد این سه نفر هم به خاطر مصرف شربت مسموم شده اند. چهره نگاری از متهم نشان می داد عامل مسموم کردن زنان دهدشت در حال چرخیدن در شهرستان ها است.  

با بررسی بانک مجرمان سابقه‌دار و چهره‌نگاری، ماموران متوجه شدند متهم به یک دزد سابقه‌دار شباهت دارد که همزمان با این سرقت‌ها خانه‌اش را ترک کرده است.تحقیقات در این زمینه ادامه داشت تا این که زن جوانی با حضور در پلیس آگاهی از مرد راننده‌ای به اتهام سرقت طلاهایش شکایت کرد.

این زن در شکایتش گفت: روز حادثه به‌عنوان مسافر در یکی از محله‌های شهر یاسوج سوار خودروی پرایدی شدم تا به خانه‌ام باز گردم. در میانه راه راننده از شربتی که همراه داشت یک لیوان به من تعارف کرد و مدعی شد برادرش اعدامی بوده و برای آزادی او نذر کرده است. غافل از این که او چه نیتی در سر دارد ، شربت را نوشیدم . دقایقی بعد سرم گیج رفت و بیهوش شدم . زمانی که به هوش آمدم متوجه سرقت طلاهایم شدم.
 
جستجوی گسترده پلیس برای دستگیری متهم فراری ادامه داشت تا این که ماموران ردپای او را در شهرستان برازجان استان بوشهر شناسایی کرده و برای دستگیری او به این شهر اعزام شده و متهم فراری را در حال سوار کردن زن جوانی شناسایی و دستگیر کردند. زن جوان هم مدعی شد، به‌عنوان مسافر قصد سوار شدن به خودرو را داشته است.

در بازرسی از خودروی متهم مقداری پودرقرص کلونازپام، یک پاکت آبمیوه، چند لیوان یکبار مصرف، یک جعبه شیرینی و ۱۵ گرم تریاک کشف شد.

متهم با انتقال به پلیس آگاهی دربازجویی‌ها اعتراف کرده پس از بیهوش کردن طعمه‌هایش، پول و گوشی تلفن همراه تعدادی از آنها را سرقت کرده است. در ادامه تحقیقات از متهم معلوم شد او حتی در پوشش مسافربر زنان را فریب داده و به شیوه‌ای مشابه به آنها شربت مسموم داده و اموالشان را سرقت کرده است . متهم زمانی که متوجه شده‌ پلیس در تعقیبش است به شهرستان برازجان فرار کرده و اقدامات مجرمانه‌اش را در آنجا اجرا کرده بود.

این متهم پس از دستگیری محاکمه و به زندان افتاد. 
انتهای پیام/

می فایل