اخبار مهم
Home / سبک زندگی / مدل های زیبای بافت با میل ، آموزش بافت پلیور کلاه‌دار دخترانه
50546_358.jpg

مدل های زیبای بافت با میل ، آموزش بافت پلیور کلاه‌دار دخترانه

هر سال با آمدن فصل‌های پاییز و زمستان به فکر تهیه لباس‌های گرم می‌افتیم اما گاهی دوست داریم خودمان با ایده‌ای که در ذهن داریم لباس‌های زمستانی را تهیه کنیم. برای اینکه بتوانیم بافت تمیز و زیبایی داشته باشیم باید قبل از هر چیز با اصول اولیه بافت با میل آشنا باشیم. بعد از آن تنها تمرین است که می‌تواند از شما یک بافنده ماهر بسازد. برای بافت با میل آنقدر تنوع رنگ و مدل زیاد است که شما با هر سلیقه‌ای که باشید می‌توانید لباس بافتنی مورد نظرتان را تهیه کنید. در این مقاله سعی داریم نوعی بافت لباس بچه‌گانه را به شما آموزش دهیم. تا پایان با ما همراه باشید.

بافت لباس کودکان تنوع طرح و رنگ زیادی دارد. وجود این تنوع بافتنی را به یک کار لذت بخش مخصوصا برای مادران تبدیل کرده است. در این میان بافت کلاه و ژاکت‌های زمستانی طرفداران بسیاری دارد.


بافت پلیور دخترانه کلاه‌دار

لوازم مورد نیاز:

  • دو کلاف کاموا ۱۰۰ گرمی
  • میل شماره ۳/۵

بافت این پلیور برای کودکان ۲ الی ۲/۵ ساله مناسب است.

روش بافت با میل
برای این مدل زیبای بافت با میل ابتدا از قسمت پایین شروع کرده و ۱۶۰ دانه سر می‌اندازیم و به اندازه ۵ سانتی‌متر کشباف به صورت دوتا زیر دوتا رو می‌بافیم. بعد از آن کل بافتی که انجام داده‌ایم را به دو قسمت مساوی برای جلو و پشت پلیور تقسیم می‌کنیم. برای این کار از قسمت رو یعنی راست تقسیم می‌کنیم:
۸۰ دانه برای پشت پلیور و هر طرف ۴۰ دانه برای قسمت راست جلو و قسمت چپ جلو.

از قسمت جلوی راست ۴۰ دانه اول را در نظر می‌گیریم و دانه ساده می‌بافیم و یکی چپ و ۲ دانه پیچ دوتایی و بعد مدل زنجیر ۸ دانه ردیف اول ساده می‌بافیم و یکی چپ و ۲ دانه پیچ دوتایی و بعد یک چپ ادامه ۴۰ دانه را می‌بافیم .

قسمت پشت ۸۰ دانه را به دو قسمت تقسیم می‌کنیم. دقیقا وسط بافت پشت همانگونه که برای راست جلو گفتیم زنجیر ۸ تایی و در دو طرف آن یکی چپ و پیچ دوتایی و قبل و بعد پیچ یکی چپ فراموش نشود. این کار را ادامه داده تا به قسمت جلو چپ برسیم. اندازه طبق قسمت راست جلو بافته می‌شود. در ادامه پشت کار را هم مثل خودش می‌بافیم و قسمت روی بافت ۴ دانه اول بافته می‌شود. یکی چپ دوتا پیچ. اینجا دقت کنید که جابجایی ۸ دانه صورت می‌گیرد. ۴ دانه اول دوتای اول زیر و دوتای دوم رو جابجا می شود مانند پیچ چهارتایی و در ادامه مجدد دوتای دوم اول بافته می‌شود و ۲ دانه اولی بعد بافته می‌شود.
مدل زنجیر به همین صورت بافته می‌شود. این کار را تا آخر بافت روی کار ادمه می‌دهیم و پشت کار را مثل خودش می‌بافیم.

مجددا از رو فقط پیچ‌های دوتایی جابجایی دارند. بقیه بافت را تا ۸ ردیف ادامه داده و ردیف ۹ مجددا زنجیر تکرار می‌شود. به همین صورت ادامه داده تا به حلقه آستین برسیم. قد پلیور بستگی به دلخواه خودتان دارد. وقتی به حلقه آستین رسیدیم بافت را به ۳ قسمت تقسیم می‌کنیم: دو قسمت جلو و یک قسمت پشت پلیور.
از قسمت وسط ساده بافی مابین دو زنجیر به اندازه مساوی دو قسمت می‌کنیم و از جلو بافت شروع می‌کنیم. بافت را ادامه داده به حلقه آستین که رسیدیم دوتا یکی کرده و پشت بافت جلو را می‌بافیم و بقیه را در میل گرد نگه می‌داریم. از قسمت جلو تا ۶ ردیف هر ردیف از رو ۲تای اول و آخر را یکی می‌کنیم. دور حلقه آستین بصورت حاشیه یا سجاف ۲ یا ۳ دانه مانند کشباف بافته شود. بعد از ۶ ردیف حلقه آستین را دیگر کم نمی‌کنیم ولی برای باز شدن یقه و یا هفت شدن آن یقه را تا چند ردیف دیکر هردو ردیف دوتا یکی می‌کنیم تا به اندازه سرشانه برسیم.

بافت قسمت پشت پلیور
از قسمت رو ۲ یا ۳ دانه مانند کشباف هر دو طرف حلقه آستین ایجاد کرده و بعد از حاشیه دوتا یکی شده تا ۶ ردیف و ادامه بافت را می‌بافیم تا به سرشانه برسیم. قسمت وسط پشت زنجیر تا پشت گردن از وسط ادامه داده می‌شود. قسمت دوم جلو هم مثل قسمت اول جلو بافته می‌شود فقط برعکس قسمت اول و کاملا دقیق و هم‌اندازه.

بافت کلاه پلیور
از قسمت جلوی بافت مدل زنجیر چند دانه از هر طرف باید مانده باشد ادامه داده و بعد ساده بافی پشت گردن و قسمت دوم چپ جلو را هم بافته و اینکار را تا به اندازه ۳۰ سانتی‌متر ادامه می‌دهیم. اگر به نظرتان دانه‌ها برای کلاه کم باشد از خود بافت در ردیف اول دانه اضافه کنید.

بعد از اندازه دلخواه کلاه لبه را کور می‌کنیم بطوریکه زنجیرها از دو طرف دقیق رو به روی هم قرار بگیرد و با دقت و تمیز می‌دوزیم و طبق عکس یا به دلخواه خود چند دکمه شیک و شکیل به لباس بافت دخترانه وصل می‌کنیم. برای بافت‌های دخترانه به جای دکمه می‌توانید از وسایل تزیینی مخصوص لباس هم استفاده کنید.

مدل‌های بافت با میل برای کودکان

آموزش بافتنی - بافت با میل برای کودکان - مدل لباس بافتنی

آموزش بافتنی - بافت با میل برای کودکان - مدل لباس بافتنی

آموزش بافتنی - بافت با میل برای کودکان - مدل لباس بافتنی

آموزش بافتنی - بافت با میل برای کودکان - مدل لباس بافتنی

آموزش بافتنی - بافت با میل برای کودکان - مدل لباس بافتنی

آموزش بافتنی - بافت با میل برای کودکان - مدل لباس بافتنی

امیدواریم از این آموزش بافت با میل استفاده کافی را ببرید و برای کودکان دلبندتان بافتنی‌های زیبایی تهیه کنید.

گردآوری: مجله اینترنتی infdqa

می فایل