اخبار مهم
Home / سیاسی / محاسبه اعمال و اهتمام به عمل صالح راه سعادت بندگان در دنیا و آخرت است
406514_737.jpg

محاسبه اعمال و اهتمام به عمل صالح راه سعادت بندگان در دنیا و آخرت است

به گزارش گروه سیاسی سایت خبری، آیت‌الله سبحانی در درس خارج اصول خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با اشاره به حدیثی از امام علی (ع) اظهار داشت: افضل انسان از نظر امام علی (ع)، شخصی است که هم به دنیا و هم به آخرت خود توجه داشته باشد.

مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه مسیحیان قدیمی معتقد بودند باید به‌دنبال معاد رفت و آخرت رفت و از دنیا غافل بودند افزود: از سوی دیگر یهودی‌ها می‌گویند باید دنیا را آباد کنیم و در تورات هم معاد کمرنگ است، اما اسلام هم دنیا و هم آخرت هر دو را می‌خواهد.

استاد برجسته خاطر‌نشان کرد: امام علی(ع) می‌فرماید انسان برگزیده کسی است که هم دنیا را در نظر بگیرد و هم آخرت را و برای زندگی برنامه‌ریزی کند.

وی با تاکید بر اینکه باید آرزو‌ها را بر‌اساس درآمد تنظیم کرد زیرا آرزوهای بلند با درآمد کم سبب آسیب به فرد می‌شود، تصریح کرد: برخی در حوزه درس خواندند اما آن را‌‌ رها می‌کنند به این دلیل که آرزوهایی دارند که می‌بینند در حوزه عملی نیست باید به میزان توان به دنبال معاش بود.

آیت‌الله سبحانی با تاکید بر اینکه امام علی (ع) تاکید می‌کنند باید به معاد اهمیت بیشتری داد افزود: عمر دنیایی کوتاه است اما آخرت جاودانه است، همت بیشتری باید نسبت به معاد داشت و برای نامتناهی تلاش کرد.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اینکه مرحوم طباطبایی می‌فرمود ۲ هزار آیه در مورد معاد به صورت مستقیم و غیر مستقیم در قرآن داریم گفت: ایشان سفارش می‌کردند اگر راه سعادت را بپیمایید هر چه بخواهید به دست می‌آورید اما باید روزانه آنچه انجام داده‌اید چه خوب و بد محاسبه کنید.

انتهای پیام/

می فایل