اخبار مهم
Home / فرهنگی / مجیدی: فیلم‌های جشنواره ۱۰۰ در ارتقای سینمای ملی نقش دارند
399655_331.jpg

مجیدی: فیلم‌های جشنواره ۱۰۰ در ارتقای سینمای ملی نقش دارند

به گزارش گروه فرهنگی سایت خبری به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، مجید مجیدی با قابل قبول دانستن سطح كیفی آثار این دوره از جشنواره فیلم ۱۰۰، تأكید كرد: آثار متفاوت و خوبی در این دوره از جشنواره مورد قضاوت قرار گرفتند كه این موضوع نویدبخش بروز استعدادهای تازه ای هستند كه می‌توانند در ارتقای سینمای ملی نقش داشته باشند.
 
كارگردان فیلم «محمد رسول الله(ع)» با اشاره به مسئولیت نهادهای فرهنگی هنری در قبال این هنرمندان مستعد ادامه داد: برگزاری جشنواره ها باید به نقطه ای ختم شود كه نتیجه اش پرورش و بروز نسل كارگردان ها و هنرمندان كیفی و حرفه ای باشد. برای این منظور همه نهادهای متولی فرهنگ و هنر وظیفه دارند تا شرایط و امكانات لازم را برای ادامه فعالیت این جوانان فراهم كنند و زمینه رشد و تقویت آن ها را مهیا نمایند.
 
نویسنده و كارگردان فیلم «بچه های آسمان» اضافه كرد: برگزاری كارگاه های هنری و كلاس های آموزشی برای رفع كاستی ها و ارتقای توانایی های فیلم سازان جوان در ابعاد تكنیكی و ایده یابی و در كنار آن حمایت از این هنرمندان مستعد برای تبدیل ایده هایشان به فیلم، راه را برای تولید آثار سینمایی فاخر باز می كند.
 
مجیدی در پایان با تأكید بر تداوم برگزاری جشنواره های این‌چنینی گفت: حیف است كه جشنواره های معتبری مثل فیلم ۱۰۰ یا فیلم رویش به صورت دوسالانه برگزار شوند؛ چراكه با وجود خیل عظیم هنرمندان و فیلم سازان جوان، احتمال به هدر رفتن برخی استعدادها در این اتلاف وقت وجود داشته و انتظار دو ساله برای دیده شدن یك اثر برای فیلم‌سازان زمان زیادی است؛ ضمن اینكه ممكن است جریان رویش و بروز استعدادهای تازه دچار مشكل شوند.

انتهای پیام/

می فایل