اخبار مهم
Home / فرهنگی / مجموعه تلويزيونی "باور" توليد شد
389435_139.jpg

مجموعه تلويزيونی "باور" توليد شد

به گزارش گروه فرهنگی سایت خبری به نقل از  روابط عمومي رسانه ملي سريال “باور”،به موضوعات اجتماعي و فرهنگي، مبارزه عليه باورهاي غلط، توسعه كشاورزي، كمك به احياي درياچه اروميه و جلوگيري از مهاجرت روستاييان پرداخته است.
 
اين سريال كه داستاني طنز گونه دارد روايت زندگي مردم روستايي است به نام «زاوا بوك» كه در اين روستا بيش از ۱۵۰۰ سال است بنا بر يك باور غلط دختران و پسران با هم ازدواج نمي كنند زيرا معتقدند ازدواج با هم روستائيان خود بعد از چندي به جدايي كشيده مي شود.
 
در روستا جوانان تحصيلكرده اي از جمله «زانيار» و«ليلا» تلاش مي كنند كه اين باور نادرست را از ذهن مردم پاك كنند و از استاد صادق كه از قربانيان اين باور و زاده اين روستاست كمك مي گيرند و در اين بين اهالي روستا خود را آماده مي كنند تا در انتخابات شوراي روستا شركت كنند.
 
زانيار مي خواهد روستاي او از هر حيث ركوردار باشد از جمله در مصرف گاز، مي خواهد سرانه مصرف گاز در روستا را به پايين ترين سطح خود در ايران برساند بدون اينكه مشكلي براي زندگي روزمره مردم به وجود بيايد. او با همكاري صادق و ليلا تلاش مي كند به خواسته هايش برسد و در اين ميان اتفاقات خوشايند و ناخوشايندي برايشان اتفاق مي افتد … 
 
اين سريال تلويزيوني با موضوع طنز اجتماعي تهيه مي شود كه در آن بيش از ۳۵ نفر از هنرمندان بومي و محلي از جمله رسول رحيمي، ابراهيم بومي، هوشنگ جعفرنژاد، مهران فقري، فرهاد  ايران پناه، پروين ملك زاده، احمد نقده و … به ايفاي نقش مي پردازند.

انتهای پیام/

می فایل