اخبار مهم
Home / اجتماعی / متناسب سازی رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش با نیازهای بازار کار
374345_224.jpg

متناسب سازی رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش با نیازهای بازار کار

به گزارش گروه جامعه سایت خبری، مهدی نوید‌ ادهم با تشریح مصوبات جلسه نهصد و بیست وپنجم شورای عالی آموزش و پرورش؛ بر ضرورت همکاری و هماهنگی بیشتر سازمان صدا و سیما با فعالیت‌های آموزشی و تربیتی این وزارتخانه تاکیدکرد.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به ادامه بررسی و تصویب جدول برنامه درسی شاخه فنی و حرفه‌ای و کاردانش؛ اظهار داشت: در این جلسه مقرر شد که دانش‌آموزان در این شاخه در پایه دهم ۱۶ ساعت و در پایه‌های یازدهم و دوازدهم ۱۳ ساعت در هفته دروس عمومی را بگذرانند.

وی در مورد دروس عمومی شاخه فنی و حرفه‌ای و کاردانش، افزود: این دروس شامل، «آموزش تربیت دینی»، «اخلاقی و قرآن»، «آموزش زبان و ادبیات فارسی»، «زبان خارجه»، «انسان و محیط زیست»، «تفکر و سواد رسانه‌ای»، «مدیریت خانواده و سبک زندگی»، «آموزش دفاعی»، «جغرافیا»، «جغرافیای استان» و «تربیت بدنی» خواهد بود.

نوید ادهم گفت: دانش‌آموزان این شاخه، در طول هفته درس‌هایی شامل «اخلاق حرفه‌ای»، «کارگاه نوآوری و کارآفرینی»، «آموزش ریاضی در شاخه فنی و حرفه‌ای» و نیز درسی در زمینه «کاربردهای فناوری‌های نوین» یا «مدیریت تولید» خواهند داشت.

وی با بیان اینکه دانش‌آموزان شاخه فنی و حرفه‌ای و کاردانش، ۶۸ ساعت درس‌های فنی و تخصصی متناسب با رشته تحصیلی خود خواهند داشت، تاکید کرد: عناوین دروس و ساعات آن باید به تصویب کمیسیون‌های ذیربط در شورای عالی آموزش و پرورش برسد.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش با نیازهای بازار کار، امکانات و شرایط آموزش و پرورش متناسب سازی خواهند شد.

گفتنی است این مصوبه پس از تایید رئیس جمهور و رئیس شورای عالی آموزش و پرورش برای اجرا به وزارت آموزش و پرورش ابلاغ خواهد شد.

انتهای پیام/

می فایل