اخبار مهم
Home / فرهنگی / ماجرای تحت تاثیر قرار گرفتن رئیس تلویزیون ZDF از موفقیت‌های رسانه ملی
469947_763.jpg

ماجرای تحت تاثیر قرار گرفتن رئیس تلویزیون ZDF از موفقیت‌های رسانه ملی

به گزارش گروه فرهنگی سایت خبری، رئیس شبکه تلویزیونی ZDF آلمان و تیم همراه وی با محمد سرافراز دیدار و گفتگو کردند. سرافراز رئیس رسانه ملی ضمن خیرمقدم به تیم رسانه ای ZDF با اشاره به اینکه طبق قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تولید و پخش برنامه های رادیویی و تلویزیونی در اختیار صدا و سیما است، گفت:در ایران، هم برنامه سازان صدا و سیما و هم تولید کنندگان بخش خصوصی در تولید برنامه فعال هستند.
 
رئیس رسانه ملی با اشاره به پهناوری کشور ایران به لحاظ جغرافیایی گفت: در ایران ۷۰۰۰ ایستگاه رادیویی و تلویزیونی وجود دارد که سیگنال رسانه به کل کشور توسط این ایستگاه ها اجرا می شود.
 
وی با اشاره به تعداد شبکه های رادیویی و تلویزیونی و مراکز استانی و بین المللی که بیش از ۱۵۰ شبکه را شامل می شود، یادآور شد که از چندی پیش طرح HD شدن شبکه ها شروع شده که در مرحله آخر آن هستیم.
 
رئیس رسانه ملی با اشاره به امکانات صدا و سیما در تولید برنامه اظهار داشت: رسانه ملی جمهوری اسلامی ایران از شهرک بزرگ سینمایی برخوردار است که در آن نماهای مربوط به بخش هایی از تاریخ ایران ساخته شده است.
 
وی در ادامه به برخورداری رسانه ملی از دانشگاه رسانه ای اشاره کرد و گفت: در این دانشگاه در رشته های مختلف رادیو و تلویزیون دانشجو پذیرفته می شود و ما آماده هستیم که همکاری های علمی با رادیو و تلویزیون آلمان داشته باشیم.
 
سرافراز در خصوص همکاری های مربوط به تولید برنامه های مستند، با توجه به HD شدن این شبکه در کشور و همچنین توانایی های تولید مستند در پرس تی وی، آمادگی رسانه ملی را در این خصوص اعلام کرد.
 
رئیس ZDF نیز در این دیدار ضمن اشاره به موفقیت های بزرگ صدا و سیما در ابعاد تولیدی و فنی، گفت: در بازدیدی که از پرس تی وی به همراه تیم همراه داشتیم به شدت تحت تأثیر موفقیت های شما قرار گرفتیم.
 
وی تأکید کرد: به شدت تحت تأثیر این سفر قرار گرفتم و من می توانم در مورد ایران پاسخ مناسبی به افکار عمومی کشورم بدهم.
 
توماس بلوت یادآور شد: شرایط کاری خبرنگاران ما در ایران بسیار خوب است و تصورم بر این است که در آینده این وضعیت بهتر خواهد شد و روابطمان را بیشتر خواهیم کرد.
 
وی با اشاره به روش های بهره مندی رسانه ملی از رسانه های نوین تصریح کرد: امروز دیدم که شما نیز همان روش هایی را در پیش گرفته اید که ما اجرا می کنیم و من سخت تحت تأثیر قرار گرفتم.
 
رئیس رسانه ملی در پاسخ به سؤال دکتر توماس بلوت رئیس شبکه ZDF آلمان در خصوص موضوع پناهندگان که مشکلاتی را برای کشورهای اروپایی به وجود آورده است، گفت: در منطقه ما اولین بار نیست که موضوع پناهندگان مطرح می شود اما ظاهراً این بار اروپاییان موضوع پناهندگان و مشکلات آنها را احساس می کنند.
 
وی افزود: در همسایگی ایران کشورهای عراق و افغانستان که سالهاست درگیر جنگ هستند، تا کنون بیش از ۳ میلیون پناهنده داشته اند که بخش عمده ای از آنها به ایران پناهنده شده اند و کشور ایران آنها را با آغوش باز پذیرفت و بخش عمده ای از این پناهندگان در مناطق مختلف سکنی گزیدند و مشغول کار شدند و زندگی مناسبی پیدا کردند اما دنیا نسبت به این رفتار بشر دوستانه ایران هیچ عکس العمل و همراهی نشان نداد.
 
رئیس رسانه ملی تصریح کرد:‌ اما در جنگ سوریه به خاطر شرایط منطقه ای، آوارگان سوری مسیر دریا را طی کردند تا به یونان و اروپا بیایند که برخی از آنها که تعدادشان مشخص نیست غرق شدند؛ با این وجود اروپایی ها نتوانستند این وضعیت را تحمل کنند و تنها کشورهای یونان و آلمان بهترین رفتار را با پناهندگان سوری از خود نشان دادند و بخشی از آنها را در خاک خود پذیرفتند.
 
سرافراز راه حل جنگ سوریه را مانند راه حل بقیه کشورهای منطقه دانست و گفت: همه گروه ها ی مسلح باید اسلحه خود را زمین بگذارند تا مردم سوریه در شرایط مناسب و امن،‌ در خصوص وضعیت خود تصمیم بگیرند.
 
انتهای پیام/

می فایل