اخبار مهم
Home / فرهنگی / كیفیت آثار سینمای انقلاب مطلوب است/ هنر انقلاب باید مردمی باشد
483261_770.jpg

كیفیت آثار سینمای انقلاب مطلوب است/ هنر انقلاب باید مردمی باشد

به گزارش گروه فرهنگی سایت خبری به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، حبیب ایل بیگی در حاشیه برگزاری مراسم جشن هنر انقلاب اسلامی در حوزه هنری گفت: هنرمندان ما تا حد زیادی تلاش كرده‌اند تا در راستای هنر انقلاب اسلامی فعالیت مطلوبی ارائه دهند. شاید با حجم گسترده هنرمندان و فعالان فرهنگی، این میزان فعالیت در حوزه هنر انقلاب چندان زیاد نباشد اما كیفیت آثار در این حوزه مطلوب است.
 
وی ادامه داد: به نظرم در سال‌های اخیر اثار شاخصی در سینما مثل «محمد رسول الله(ص)» در صدر فروش سینماها بود و امسال نیز استقبال خوبی از «بادیگارد» شده است. همچنین در جشنواره فیلم فجر استقبال خوبی از فیلم «ایستاده در غبار» شد. وقتی فیلمی از میان تعداد بسیاری فیلم به بخش مسابقه راه پیدا كند و سیمرغ ببرد و جایزه بگیرد، ارزشمند است. بنابراین شاخصه‌ها به تعداد سنجیده نمی‌شود، بلكه به كیفیت است. البته دركنار كیفیت، كمیت آثار فرهنگی و هنری هم اهمیت دارد و همین كه این توجه وجود دارد، نشان دهنده حركت هنرمندان در این مسیر است.
 
ایل‌بیگی خاطرنشان كرد: مسأله اینجاست كه به اندازه سازمان‌های تأسیس شده برای حمایت از فرهنگ انقلاب و دفاع مقدس، شاهد آثار خوب نیستیم و این یكی از مشكلاتی است كه باید به آن توجه ویژه‌ای شود. در واقع ما نیازمند بازنگری در این حوزه هستیم و بیشتر از اتفاقات فعلی، باید شاهد تحول باشیم.
 
ایل بیگی كه در سال‌های گذشته، به عنوان یكی از مدیران حوزه هنری فعال بود، گفت: باید آثار تولید شده سینمای انقلاب در محدوده فعالیت خود نمانند و میان مردم بروند. حتما در شهرهای دیگر علاقه‌مندان بسیاری برای آشنایی با آثار، نمایشگاه ها و هنرمندان وجود دارند و فكر می‌كنم این اتفاق باید بیفتد و این بسیار به گسترش فرهنگ و هنر انقلاب كمك می‌كند.
 
وی در خصوص اینكه تا چه اندازه برگزاری هفته هنر انقلاب می‌تواند خلأهای موجود را پركند، گفت: باید این توجه و تشویق صورت گیرد و افراد جدید حاضر در این عرصه، ببینند كه اگر تلاشی انجام می‌دهند، می‌توانند به موفقیت برسند.
 
انتهای پیام/

می فایل