اخبار مهم
Home / سیاسی / قائم‌مقام «ظریف» به عشق‏‌آباد رفت
473177_334.jpg

قائم‌مقام «ظریف» به عشق‏‌آباد رفت

به گزارش گروه سیاسی سایت خبری، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت امور خارجه ترکمنستان، «مرتضی سرمدی» قائم مقام وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران شب گذشته در راس یک هیئت عالی رتبه سیاسی و کارشناسی به عشق‌آباد سفر کرد.
وی در این سفر با مقامات عالی رتبه ترکمنستان دیدار و پیرامون روابط و همکاری های میان دو کشور و نیز دورنمای مناسبات میان تهران و عشق‌آباد، گفت‌وگو کرد.
بر اساس این گزارش، در جریان این مذاکرات طرفین ضمن بررسی ابعاد مختلف روابط و همکاری‌های میان عشق‌آباد و تهران بر پایبندی طرفین، در راستای اجرای و تحقق اسناد دو جانبه تاکید کردند.
پایگاه اطلاع رسانی وزارت امور خارجه ترکمنستان بدون اشاره به جزئیات بیشتر از سفر قائم مقام وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران به عشق‌آباد، تصریح کرد: در جریان این ملاقات و مذاکرات طرفین با اشاره به سطح بالا روابط سیاسی میان دو کشور،بر اهمیت و نقش سفرهای سران ۲ کشور در توسعه و گسترش مناسبات همه جانبه میان تهران و عشق‌آباد تاکید کرده‌اند.
سطح همکاری های تجاری میان ایران و ترکمنستان طی سالهای گذشته افزایش داشته است به طوری که طی یک سال گذشته ۲٫۲ درصد به این تبادلات افزوده شده و رقم آن به ۲٫۶۲ میلیارد دلار رسیده است.
قرار است سطح مناسبات ایران و ترکمنستان ظرف ۱۰ سال آینده به رقم ۶۰ میلیارد دلار برسد.
در همین حال ایران و ترکمنستان در مسیر جاده ابریشم قرار دارند و دو کشور می توانند در قالب همکاری های منطقه ای و چهارچوب سازمان همکاری های شانگهای روابط خود را گسترش دهند.
انتهای پیام/

می فایل