اخبار مهم
Home / سبک زندگی / فواید ماسک قهوه و عسل برای پوست صورت
44104_252.jpg

فواید ماسک قهوه و عسل برای پوست صورت

من می دانم اکنون با افرادی که طرفدار پروپاقرص قهوه هستند گفتگو می کنم. من خودم مانند شما هستم. دوستداران قهوه در دنیا – اتحاد! 

این مقاله دربارۀ قهوه است و اینکه چگونه قهوه می تواند چهرۀ ما را پرطراوت نشان دهد. من اینجا هستم تا ماسک صورت مورد علاقه برای صورتم را که ماسک قهوه و عسل می‌باشد به شما معرفی کنم که علاوه بر اینکه پوست را سفت می کند، مانند جلا دهنده عمل می کند. مقدار کمی قهوه را دم کنید و مقداری از پودر قهوه را برای این ماسک صورت نگه دارید.


مواد مورد نیاز تهیه ماسک قهوه و عسل

  • یک بسته کوچک پودر قهوه
  • عسل خالص
  • ظرف تمیز

چگونه ماسک قهوه برای صورت درست کنیم؟

گام ۱- باید افرادی را دیده باشید که از قهوه در لایه برداری استفاده می کنند. من هم این کار را انجام داده ام و موثر است، اما الان می خواهیم چیزی متفاوت برای پوست درست کنیم. بستۀ کوچکی از قهوه را بردارید (که تنها برای یک فنجان سرو می شود). بسته را پاره کنید و محتوای آن را به داخل یک کاسۀ تمیز و خشک بریزید. همانطور که می بینید این مقدار، حدودا یک قاشق چایخوری از پودر قهوه است.

گام ۲- عسل را اضافه کنید. خوشمزه نیست؟ وقتی داشتم عسل را روی قهوه می ریختم، دلم می خواست مقداری شیر در آن بریزم و لیس بزنم ولی وسوسه ام را سرکوب کردم. حالا می بینید که عسل، سراسر پودر قهوه شناور است. شما حدودا دو قاشق چایخوری نیاز دارید.

ماسک قهوه ، ماسک عسل ، ماسک صورت

گام ۳- به انتخاب خود، قاشقی بردارید و مهارت هم زدن خود را نشان دهید. به خوبی مخلوط کنید تا خمیری سفت و غلیظ مانند به دست بیاید.

حالا ما مخلوطی غلیظ داربم. چشمان من از دیدنشان برق زد. خوشمزه به نظر میاد، مگه نه؟ آن را به آرامی روی صورت و گردن خود بمالید. البته به راحتی پخش نمی شود اما حتی یک لایه هم بمالید.

این ماسک صورت، پوست شما را سفت تر و کشیده تر می کند و این کار طبیعی است، نگران نباشید. وقتی حالت کشسانی از بین برود، متوجه می شوید که زمان شست و شوی صورت است.


گام ۴- یک دستمال دستی را نگه دارید زیرا علی رغم چسبنده و غلیظ بودن، ممکن است چند قطره از آن بریزد. حالا می توانید آن را با آب ولرم بشویید.


فوائد ماسک قهوه برای پوست:

  • قهوه، گردش خون را افزایش می‌دهد که این گردش خون بالا برای پوست صورت ما بسیار مفید است. مردم، سرم‌ها و روغن‌های مختلفی را امتحان می‌کنند تا گردش خون پوست صورت را افزایش دهند و اگر همچین ویژگی مفیدی را ماده‌ای ارزان‌تر انجام دهد، چرا آن را انتخاب نکنند؟
  • آنتی اکسیدان های قهوه مزیت های زیادی برای پوست شما دارند.
  • عسل، پوست را سفت می کند و وقتی که به طور منظم استفاده می شود، درخشندگی پوست را به دنبال دارد. 
  • بعد از استفاده از این ماسک صورت، نرمی پوست را احساس می کنید.
  • رایحۀ مخلوط قهوه و عسل، شما را آرام می کند.
  • اگر به طور هفتگی از آن استفاده شود، به جوانسازی پوست کمک می کند.
  • پس لیوان قهوه را کنار بگذارید و فورا این ماسک صورت را برای خودتان یا حتی برای نامزدتان درست کنید. چه راهی بهتر که فایدۀ قهوه را تحلیل کنیم؟ جدا از نوشیدن آن، بهترین مزیت این است که ارزان است و وقت زیادی نمی گیرد. پس نیاز خود را با مقداری قهوه برآورده کنید و ببینید که چگونه به زیبایی می رسید. و وقتی که این کار را انجام می دهید، این دستورالعمل را با خانواده و دوستانتان به اشتراک بگذارید. آن ها قطعا از شما تشکر می کنند.
تهیه: مجله اینترنتی infdqa

می فایل