اخبار مهم
Home / فرهنگی / "فصل بهار نارنج" در خانه نمایش افتتاح شد
465543_677.jpg

"فصل بهار نارنج" در خانه نمایش افتتاح شد

به گزارش گروه فرهنگی سایت خبری ، مراسم افتتاح نمایش «فصل بهار نارنج» به نویسندگی محمود ناظری و کارگردانی غلامرضا عربی، شب گذشته با حضور فخرالدین صدیق‌شریف(بازیگر نام‌دار تئاتر، سینما و تلویزیون)، دکتر عطاالله کوپال(مدرس تئاتر، نمایشنامه‌نویس و استاد دانشگاه) و جمعی از خبرنگاران و عکاسان حوزه تئاتر، در خانه نمایش اداره تئاتر افتتاح شد.

در آغاز این مراسم فخرالدین صدیق‌شریف و دکتر کوپال به صحنه آمدند و روبان افتتاح این نمایش را بریدند. همچنین صدیق‌شریف پس از تماشای نمایش گفت:«در این نمایش دیالوگ زیبایی بود که می‌گفت «گلاب‌گیری چشم نمی‌خواهد. دل می‌خواهد». امشب به این نتیجه رسیدیم که هنر هم چشم نمی‌خواهد، عشق می‌خواهد».

وی ادامه داد:«آرزو می‌کنم عربی همیشه سالم باشند، چون امشب این بچه‌ها را در صحنه‌ای نشان دادند که بسیار لذت بردیم و در لحظه‌هایی من احساس می‌کردم خیلی کوچک‌تر از این بچه‌ها هستم».

دکتر کوپال نیز پس از پایان اجرای نمایش خطاب به کارگردان «فصل بهار نارنج» گفت:« عربی، خیلی به شما و گروه‌تان تبریک می‌گویم. این صحنه را باید سه بار بوسید؛ اول به خاطر این‌که خاک صحنه تئاتر مقدس است. دوم این‌که روایتی از دفاع مقدس را در کارتان آمیخته بودید، و سوم این‌که گروه بازیگران آن‌قدر خوب بازی کردند که من واقعاً فکر نمی‌کردم چنین کاری عملی باشد، زیرا من و پدرم یک عمر با نابینایان سر و کار داشته‌ایم. نمایش شما در عرصه بازیگری، طراحی صحنه، موسیقی و دیگر عوامل عالی بود. به نظرم شما و گروه‌تان و دوستان بازیگر، در حد یک معجزه ظاهر شدید و فکر می‌کنم این نمایش، یک رخداد خجسته و بی‌نظیر در جامعه نابینایان و عالم هنر ایران است. من در مقام یک معلم کوچک، به سهم خودم سر تعظیم فرود می آورم».

غلامرضا عربی ـ کارگردان نمایش فصل بهار نارنج ـ پس از اظهار نظر هنرمندان حاضر در این مراسم، گفت:«ما بیش از یک سال است این نمایش را تمرین می‌کنیم. ابتدا نه می‌توانستیم حرف بزنیم و نه راه برویم اما الان روی یک دیوارة چهل‌سانتی راه می‌رویم و خیلی خوب حرف می‌زنیم. این اعجاز تئاتر است. امیدوارم همه کمک بکنند تا این نمایش دیده بشود».

پایان‌بخش مراسم افتتاح نمایش فصل بهار نارنج، امضای یادگاری هنرمندان روی تابلو این نمایش بود. پس از اجرا نیز با شیرینی و چایِ معطر به عطر بهار نارنج از مهمانان و تماشاگران پذیرایی شد.

گفتنی است «فصل بهار نارنج» به نویسندگی محمود ناظری و کارگردانی غلامرضا عربی تا نیمه اردیبهشت‌ماه هر روز غیر از شنبه‌ها، ساعت ۱۹ در خانه نمایش اجرا می‌شود.

ندا سلیمانی، علی بلبلی، مریم دیهیم‌بخت، حجت‌الله سنگانه، بابک محمدزاده، محسن رستمی، حمیدرضا کیانی‌خواه و شیما شوری در این نمایش ایفای نقش می‌کنند که همه از هنرمندان نابینای کشور هستند.

انتهای پیام/

می فایل