اخبار مهم
Home / فرهنگی / عکس‌های «محمود کاملی» از طبیعت به نمایش گذاشته شد
463796_724.jpg

عکس‌های «محمود کاملی» از طبیعت به نمایش گذاشته شد

به گزارش گروه فرهنگی سایت خبری، آیین افتتاحیه نمایشگاه «عاشقانه‌های طبیعت» شامگاه ۱۵ فروردین با حضور جمعی از هنرمندان و چهره‌های سینما و تلویزیون در کافه گالری بام  برگزار شد.
 
«محمود کاملی» تصویربردار سریال «در حاشیه ٢ » در خصوص عکاسی با موضوع طبیعت اظهار کرد: برای عکاسی از مناظر طبیعی باید به نقاط مختلفی سفر کرد و این گونه از عکاسی به دلایل متعددی همچون شرایط جوی دشواری های خاص خود را به همراه دارد.
 
وی همچنین یادآور شد: گاهی آلودگی‌های محیط زیست توسط انسان‌هایی که تنها شعار تمدن و فرهنگ چندین هزار ساله را سر می‌دهند به زیبایی‌های طبیعت خدشه وارد می‌کند و باعث می‌شود تلاش عکاسان برای ثبت زیبایی‌ها نتیجه مطلوبی در بر نداشته باشد و فقط هزینه‌های اقتصادی را برای آن‌ها به جا بگذارد.
 
عباس رافعی کارگردان سینما که یکی از حاضرین در این مراسم بود در خصوص آثار به نمایش درآمده گفت: محمود کاملی در قاب دوربین عکاسی و در ویزور دوربین فیلمبرداری به بهانه طبیعت و به واسطه مستندنگاری مفهوم را بیشتر از فرم سرلوحه کار خود قرار داده و این در حالی است که فرم و ساختار کارهایش همیشه منحصر به فرد بوده است.
 
رضا بنفشه‌خواه بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون هم درباره عکس‌های  کاملی اظهار کرد: عکس‌های این نمایشگاه بیننده را بار دیگر به مشاهده زیبایی‌هایی دعوت می‌کند که به دلیل مناسبات زندگی شهری شاید از دیده‌ها پنهان شده است.
 
وی افزود: کاملی با عنوانی که برای نمایشگاهش انتخاب کرده هم در واقع توجه بیننده را به زیبایی‌های نهفته در طبیعت و دقت بیشتر برای حفظ این زییایی ها جلب می‌کند. تمرکز عکس‌های او بر یادآوری ویژگی‌های طبیعی به مخاطب است و این یادآوری بیننده را هم ترغیب می‌کند تا از کنار این زیبایی‌ها به آسانی نگذرد و نگاهی دقیق تر به آن داشته باشد.
 
ابوالفضل همراه بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون هم که به تماشای این نمایشگاه آمد بود در خصوص آثار به نمایش درآمده گفت: پیش از این بیشتر با تصویربرداری‌های محمود کاملی آشنا شده بودم ولی با مشاهده عکس‌های او در این نمایشگاه با شکل دیگری از هنر او روبه رو شدم که از نظر من آثاری موفق هستند.
 
وی ادامه داد: نگاهی که او در عکاسی دارد را بسیار دوست دارم و رویکرد او به نظر من حلقه مفقوده در عکاسی مدرن کشور ما است و او به زوایایی خاص از طبیعت توجه دارد. عکس‌های او با محتوای  بازگشت به طبیعت و ترویج طبیعت شناسی برای مخاطب نکته برجسته و مثبتی در آثار او است  و زاویه نگاه ما را تا اندازه ای تغییر می‌دهد؛ شاید در عکاسی از طبیعت ما بیشتر به لانگ شات های مناظر عادت داریم ولی او از زوایای دیگری به طبیعت نگاه می‌کند و مخاطب را با ابعادی عمیق تر از زیبایی‌های طبیعت روبه رو می‌کند.
 
گفتنی است؛ نمایشگاه عکس «عاشقانه‌های طبیعت» تا پایان فروردین در کافه گالری بام واقع در پونک، چهار راه همیلا، خیابان چهارباغ، نبش کوچه اول ادامه خواهد داشت.
 
 
انتهای پیام/

می فایل