اخبار مهم
Home / سیاسی / عنصر فرماندهی مهمترین موئلفه نیروهای مسلح است
401859_741.jpg

عنصر فرماندهی مهمترین موئلفه نیروهای مسلح است

به گزارش گروه سیاسی سایت خبری، امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده معاون هماهمگ کننده نیروی هوایی ارتش در گفت‌وگویی که با پایگاه اطلاع رسانی نیروی هوایی ارتش داشت، اظهار داشت:  از آنجایی که نیروی هوایی، در بخش رزمی یک نیروی حرفه ای با کارکنان آموزش دیده و متخصص است پس از پیروزی انقلاب کمتر از سایر نیروها دچار نوسان در آموزش و مسائل عملیاتی شد و آمادگی رزمی خود را توانست به نحو مطلوبی حفظ کند.
وی افزود: تحرکاتی که دشمنان در منطقه انجام می‌دادند و در پی متزلزل کردن پایه های انقلاب بودند باعث ایجاد شرارت هایی در منطقه کردستان بر علیه مردم غیور این خطه از کشور شد که نیروی هوایی در این ماجرا حضور پررنگی داشت و ماموریت نیروی هوایی دقیقا از اسفند سال ۱۳۵۷ در این منطقه شروع شد و عملیات های زیادی را بر علیه مواضع اشرار و ضد انقلاب انجام داد که در این راه شهدایی هم تقدیم اسلام و انقلاب کرد.
معاون هماهمگ کننده نیروی هوایی ارتش اظهار داشت: در دوران دفاع مقدس نیز نیروی هوایی فراتر از وظایف سازمانی تعریف شده حضور داشت مخصوصا در ماه های ابتدایی جنگ که علاوه بر جلوگیری از نفوذ هوایی دشمن ، از پیشروی ستون های زرهی و زمینی ارتش بعثی عراق نیز جلوگیری کرد.
امیر نصیر زاده ادامه داد: تمام این رشادت ها و اقدامات در حالی بود که دشمنان تصور می کردند پس از رفتن مستشاران خارجی،  نیروی هوایی از کار خواهد افتاد و قادر به عملیات و دفاع نخواهد بود در حالی که نیروی هوایی تا آخرین لحظه در برابر دشمنان مقتدرانه ایستادگی کرد.
وی بیان داشت: در حال حاضر نیز تجربه گران بهای دفاع مقدس سینه به سینه منتقل شده است و امروز جوانان غیور ملت در نیروی هوایی آمادگی و توان رزمی خود را در بالاترین سطح ممکن حفظ کرده که در طی این سالها در رزمایش ها این توانایی را به منصه ظهور می رسانند.
معاون هماهمگ کننده نیروی هوایی ارتش افزود: آموزش ها چه در بعد پروازی و چه در بعد فنی، پیشرفته تر از گذشته در حال ارائه به نسل جوان نیروی هوایی است و به طور کلی امنیت هوایی هم در بخش آفندی و هم پدافندی در سرتاسر فضای کشور برقرار است که البته این مستلزم حفظ آمادگی بصورت مستمر و دائم است.
امیرنصیرزاده با بیان امتیاز نیروی‌های مسلح کشور نسبت به سایر نیروهای نظامی دنیا تصریح کرد:به طور کلی هر نیرویی را با موئلفه‌هایی مانند تجهیزات، نیروی انسانی، فرماندهی و پشتیبانی مورد سنجش قرار می دهند که بحمدالله امروز ما تمامی تجهیزات مورد نیاز خود را با استفاده از ظرفیت های داخلی تولید و استفاده می کنیم ، همچنین در بحث پشتیبانی نیز با استفاده از روش های نو و نیروهای فنی خبره در این حوزه به بهترین نحو ممکن در حال پشتیبانی تجهیزات و وسایل رزمی خود هستیم.
وی گفت: نیروی انسانی ما نیز که با کوله باری از تجربه و مهارت چه در بخش پروازی و چه در بخش فنی با سپری کردن دوره‌های آموزشی مطابق بر شیوه های نوین از آمادگی بسیار خوبی در این زمینه برخوردار است.
معاون هماهنگ کننده نهاجا مهمترین موئلفه نیروهای مسلح کشور ما را عنصر فرماندهی دانست که تحت فرماندهی داهیانه فرماندهی معظم کل قوا و ولی فقیه  در حال انجام وظیفه هستند اظهار داشت: معظم له مسیر نیروهای مسلح را به گونه ای مشخص  و ترسیم کرده اند که انگیزه‌ها ، انگیزه ای خدایی باشد و این برتری ارتش ماست که در هیچ یک از ارتش های دنیا وجود ندارد.
وی به  اهمیت نیروی هوایی در رویکردهای جدید جنگی اشاره کرد و گفت:وجود نیروی هوایی دو بعد اصلی ارتفاع و زمان را به صحنه نبرد می افزاید، در جنگ ها هر طرفی که برتری ارتفاع را به دست بیاورد برتری در کل میدان را به دست آورده و این شاید پر اهمیت ترین شاخصه وجود یک نیروی هوایی قوی باشد. در جنگ های دو دهه اخیر با یک بررسی اجمالی به این نتیجه میتوان دست یافت که تحرکات اولیه کاملا از طریق هوا و به دست نیروهای هوایی صورت گرفته است و معادلات جنگ را تغییر داده است.
انتهای پیام/

می فایل