اخبار مهم
Home / سیاسی / طلاب با توجه به نیازهای جامعه به تحقیق و پژوهش بپردازند
376268_305.jpg

طلاب با توجه به نیازهای جامعه به تحقیق و پژوهش بپردازند

به گزارش گروه سیاسی سایت خبری، آیت الله سبحانی در همایش کتاب سال حوزه که در سالن همایش مدرسه علمیه امام موسی کاظم برگزار شد، اظهار داشت: تولید علم و دانش باید در در راستای سعادت بشر باشد و خداوند در قرآن کریم بر اهمیت فراگیری علم تاکید کرده است.
مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه فراگیری علم و دانش در دین اسلام از ارزش بسیار بالایی برخوردار است، گفت: عالمان دین نزد خداوند دارای مقام بالایی هستند، دانش و تمدن در اسلام بوده اما این موضوع تأسف آور است که حدیث رسول خدا تا سال ۱۴۳ هجری قمری به صورت کامل نوشته شد که این موضوع سبب انحراف در روایات شد.
آیت الله سبحانی بیان کرد: تحقیق یکی از موضوعات مهمی است که باید مورد توجه باشد اما در این زمینه باید موضوعاتی مورد توجه باشد که نیاز جامعه است، طلاب حوزه علمیه در زمینه تحقیق نیازها و خلأ را در نظر گرفته و سپس به دنبال کار تحقیق و پژوهش برود.
استاد سطوح عالی حوزه علمیه گفت: افرادی که در معاونت پژوهش حوزه علمیه مشغول فعالیت هستند نیازهای پژوهشی حوزه علمیه را به وسیله رسانه‌ها مطرح کنند تا محقق از خلأ و نیازهای پژوهشی حوزه آگاه شود و به دنبال تحقیق برود.
وی با تقدیر از شخصیت علمی آیت الله آصفی اظهار داشت: آیت الله آصفی در زمینه تحقیق علم فعالیت‌های ویژه ای داشت و خلاهای علمی و پژوهشی جامعه را مورد توجه قرار می‌داد و توجه ویژه ای به ترویج اسلام و رفع نیازهای فقرا داشت و از هیچ تلاشی برای کمک به نیازمندان جامعه دریغ نمی‌کرد.
آیت الله سبحانی گفت: آیت الله آصفی در زمینه بانوان نسبت به دیگر موضوعات توجه بیشتری داشت که علت این اقدام فشار حکومت عراق علیه زنان بود واین عالم ربانی به قلم خود به تبیین جایگاه زنان پراخت.
استاد سطوح عالی حوزه علمیه بیان کرد: ائمه (ع) در زمینه ترویج علوم دینی اهتمام ویژه ای داشتند که امروز طلاب و محققان حوزه علمیه وظیفه دارند ادامه دهنده سیره اهل بیت (ع) باشند.
انتهای پیام/

می فایل