اخبار مهم
Home / آشپزی / طرز تهیه نان کاسه ای جهت سرو سوپ
4222_923.jpg

طرز تهیه نان کاسه ای جهت سرو سوپ

در ساختار نان کاسه‌ ای از پودر‌ مایه‌ خمیر فوری استفاده می‌شود که قابل استفاده به صورت مستقیم می‌‌باشد. با این وجود توصیه infdqa به شما این است که مایه‌‌خمیر را به طور جداگانه عمل بیاورید تا از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید و سپس با مواد دیگر مخلوط نمایید.

نکته قابل توجه در پخت انواع نان این است که به هنگام پخت نان در فر می‌بایست ظرف آبی درون فر قرار دهید تا از خشک شدن نان‌ها جلوگیری کند.

همچنین بهتر است برای رسیدن به ظاهر مطلوب‌تر، از روکش زرینه بر روی نان‌ها استفاده نمایید. برای این منظور می‌بایست یک عدد زرده تخم‌مرغ، یک قاشق چای‌خوری شیر یا ماست و مقداری زعفران را با یکددیگر مخلوط نمایید و بوسیله قلم‌مو روی خمیر نان بمالید.


مواد لازم جهت تهیه نان کاسه‌ ای برای سرو سوپ

آرد

حدود ۵۰۰ گرم

نمک

۱/۴ قاشق چای‌خوری

بکینگ‌پودر

۱ قاشق چای‌خوری

شکر

۱ قاشق سوپ‌خوری

مایه‌خمیر

۱ قاشق سوپ‌خوری

آب

۱ و ۱/۲ پیمانه

روغن‌مایع

۱/۳ پیمانه


طرز تهیه نان کاسه‌ ای جهت سرو سوپ

  1. درجه حرارت فر را روی ۲۰۰ درجه سانتی‌گراد تنظیم کنید و ظرف آبی را درون فر قرار دهید. این کار محیط فر را مرطوب نگه خواهد داشت و مانع از خشک شدن نان‌ها می‌شود.
  2. شکر و مایه‌ خمیر را در ظرفی مخلوط کنید و ۱/۴ پیمانه آب ولرم را روی آن بریزید و در جای نسبتا گرمی قرار دهید تا عمل آید.
  3. آرد را ۳ مرتبه الک کنید.
  4. مابقی آب، روغن، بکینگ‌پودر و نمک را در ظرفی بریزید سپس مایه‌ خمیر عمل آمده را به آن اضافه کنید و آرد را آرام آرام به آن بیفزایید تا حدی که خمیر به دست نچسبد. (از سنگین کردن خمیر بپرهیزید.)
  5. خمیر را ورز دهید و یا صد مرتبه بکوبید.
  6. در ظرف تمیزی کمی آرد بپاشید و خمیر را درون آن قرار دهید و روی آن را سلفون بکشید و حدود ۳۰ دقیقه استراحت دهید تا حجم خمیر دو برابر شود.
  7. از خمیر گلوله‌هایی با اندازه مناسب جدا کرده و در سینی قرار دهید سپس روی خمیر را بپوشانید و مجددا ۲۰ دقیقه استراحت دهید.
  8. در صورت تمایل به کمک قلمو روی خمیر را زرینه بمالید و با کنجد تزیین کنید و در فر که از قبل گرم شده است به مدت ۲۰ دقیقه قرار دهید.
  9. پس از خنک شدن نان‌ها، برش کوچکی در قسمت فوقانی آن‌ها بزنید و درون نان‌ها را خالی کنید و سوپ، خوراک لوبیا، سالاد، حلیم و … را درون آن سرو نمایید و با سبزیجات خرد‌شده تزیین نمایید.

ـ نان همبرگرـخمیر ـ سوپ ـطرز تهیه نان کاسه ای جهت سرو سوپ

گروه آشپزی infdqa

می فایل