اخبار مهم
Home / آشپزی / طرز تهیه شکلات ولنتاین بدون فر
62008_670.jpg

طرز تهیه شکلات ولنتاین بدون فر

یکی از شیرین‌ترین کارهایی که در روز ولنتاین انجام می‌شود، کادو دادن و کادو گرفتن است. کادوی ولنتاین معمولا شامل انواع شکلات، گل رز قرمز، خرس عروسکی، کارت پستال یا نامه عاشقانه و … می‌شود که هر کس بسته به سلیقه خود می‌تواند یک یا چند مورد از این‌ها را به کسی که دوستش دارد هدیه دهد اما معمولا شکلات ولنتاین، بخش جدایی ناپذیر کادوی ولنتاین می‌باشد.
معمولا افراد تعدادی شکلات، آبنبات و … تهیه کرده و داخل یک جعبه زیبا می‌ریزند و همراه با نامه‌ای عاشقانه یا کارت پستال، تقدیم عشق خود می‌کنند. این شکلات می‌تواند از هر نوع و شکل و اندازه‌ای باشد و به هر تعدادی تهیه شود که البته معمولا شکلات‌ها و آبنبات‌های قلبی قرمز رنگ در اولویت هستند اما به هر حال انتخاب نوع، طعم و تعداد شکلات‌ ولنتاین به سلیقه فرد و البته بودجه‌ او بستگی دارد. 
همانطور که می‌دانید، شکلات‌ها تنوع بسیار زیادی دارند و با هر طعم و رنگ و شکلی در فروشگاه‌ها با برندهای متفاوت به فروش می‌رسند. قطعا هدیه دادن شکلات به اندازه کافی زیبا و خوشحال‌کننده هست اما آیا تا به حال فکر کرده‌اید که به جای خریدن شکلات‌های آماده؛ خودتان شکلات ولنتاین را در منزل تهیه کنید؟
اگر به شیرینی‌پزی و کارهایی از این دست علاقه دارید به شما توصیه می‌کنیم دست به کار شده و چندین عدد شکلات ولنتاین خوشمزه به سلیقه خود تهیه کنید و به کسی که دوستش دارید هدیه دهید تا زیبایی و شیرینی هدیه امسال، دوچندان شود. 
در اینجا سعی کردیم ساده‌ترین و سریع‌ترین روش تهیه شکلات را به شما آموزش دهیم که با کمترین امکانات و حتی بدون نیاز به فر انجام می‌شود.

مواد لازم برای تهیه شکلات ولنتاین بدون فر:

شکلات تلخ یا شکلات شیری ۱۰۰ گرم
شکلات سفید ۲۰۰ گرم
بیسکوییت پتی بور ۳۰۰ گرم
شیرعسلی ۴۰۰ گرم
گردو خردشده ۵۰ گرم


طرز تهیه شکلات ولنتاین بدون فر:

برای تهیه شکلات ولنتاین بدون فر ابتدا شکلات تلخ یا شکلات شیری را به روش بن ماری ذوب کنید.
شکلات ذوب‌شده را با بیسکوییت پتی بور پودر شده، گردو و شیر عسلی مخلوط کنید و هم بزنید.
از مخلوط به اندازه یک قاشق چایخوری بردارید و داخل دستتون گرد کنید.
شکلات‌های گرد را روی فویل بچینید.
شکلات‌ها را به مدت ۳۰ دقیقه داخل یخچال یا فریز قرار دهید تا سرد شده و فرم بگیرد.
وقتی شکلات‌ها حسابی سفت و محکم شدند،‌ شکلات سفید را نیز به روش بن ماری با داخل ماکروفر ذوب کنید.
حالا با استفاده از قاشق، شکلات سفید را به هر شکلی که دوست دارید روی شکلات‌های سرد بریزید. چون شکلات‌ها سرد هستند، شکلات سفیدی که روی آن‌ها میریزید به سرعت می‌بندد.
وقتی شکلات‌های سفید بسته شد، دوباره مقداری شکلات سیاه را ذوب کرده و این بار با استفاده از قیف روی شکلات‌های سفید بریزید و آن‌ها را تزیین کنید. 
امیدواریم از این آموزش نهایت استفاده را ببرید و این شکلات‌های خوشمزه خانگی را به راحتی در منزل تهیه کرده و به افرادی که دوستشان دارید هدیه کنید.

گردآوری: مجله اینترنتی infdqa
منبع: مامی سایت

می فایل