اخبار مهم
Home / آشپزی / طرز تهیه دسر روکر موز
103720_587.jpg

طرز تهیه دسر روکر موز


دسر روکر موز یک دسر ایتالیایی بسیار شیک و خوشمزه می باشد. در این قسمت طرز تهیه دسر روکر موز را برای ۶ نفر آموزش می دهیم. امیدوارم از درست کردن و خوردن آن لذت ببرید.


مواد لازم جهت تهیه دسر روکر موز


 پودر ژله موز ۱ بسته
 زرده تخم مرغ ۱ عدد
 پودر ژلاتین ۲ قاشق غذاخوری
 وانیل ۱/۳ قاشق چای خوری
 خامه صبحانه ۲۰۰ گرم
 شکر  1 لیوان
 پنیر خامه ای ۱۰۰ گرم
 گردو تکه شده ۱ لیوان
 نشاسته ۳ قاشق غذاخوری
  شیر ۲ لیوان
 موز نگینی خرد شد  3 عدد
 شکلات چیپسی   به میزان لازم

طرز تهیه دسر روکر موز

۱- ابتدا یک بسته پودر ژله موزی را در یک لیوان و نیم آب جوش روی بخار آب حل می کنیم تا شفاف شود. سپس نیمی از ژله را داخل ظرفی که از قبل چرب کرده بودیم می ریزیم و داخل یخچال می گذاریم تا کامل ببندد.

۲- یک موز را خرد کرده و روی ژله بسته شده تزیین می کنیم و نیمی دیگر از ژله نیم بند شده را روی موزها می ریزیم و داخل یخچال می گذاریم تا خوب ببندد.

۳- زرده تخم مرغ، شکر و وانیل را باهم مخلوط کرده و خوب به هم می زنیم.

۴- شیر را به جوش می آوریم و به آن نشاسته اضافه می کنیم و در آخر به مخلوط زرده تخم مرغ اضافه می کنیم و روی بخار آب آنقدر به هم می زنیم تا غلیظ شود. سپس از روی حرارت برداشته و می گذاریم سرد شود.

۵- خامه را آنقدر هم می زنیم تا فرم بگیرد. سپس با پنیر خامه ای ترکیب کرده و با همزن هم می زنیم. سپس به مخلوط بالا اضافه می کنیم.

۶- پودر ژلاتین را در نصف لیوان آب سرد می ریزیم و وقتی حالت اسفنجی پیدا کرد روی بخار آب هم می زنیم و بعد می گذاریم تا سرد شود. سپس به کرم بالا اضافه می کنیم.

۷- شکلات چیپسی، موز خرد شده و گردوها را باهم مخلوط کرده و به کرم فوق اضافه می کنیم و هم می زنیم.

۸- در مرحله آخر، کرم بدست آمده را روی ژله بسته شده می ریزیم و ۵ الی ۶ ساعت داخل یخچال می گذاریم و سپس از قالب در می آوریم.

 دسر روکر موز

می فایل