اخبار مهم
Home / اجتماعی / طرح سلامت دهان باید با جدیت بیشتری پیگیری شود/ لزوم همکاری تمام دندانپزشکان
477130_723.jpg

طرح سلامت دهان باید با جدیت بیشتری پیگیری شود/ لزوم همکاری تمام دندانپزشکان

به گزارش گروه جامعه سایت خبری، سید حسن قاضی زاده هاشمی در این پیام با بیان اینکه در سال گذشته گام های اولیه و البته بسیار موثری در مسیر گسترش نظام سلامت دهان در کشور برداشته شد، یادآور شد: برنامه ارتقای سلامت دهان و دندان دانش آموزی در کنار تقویت و تجهیز نظام شبکه ارائه خدمات از یک سو و حرکت به سوی تعریف ساختاری هدف‌مند و برنامه محور از سوی دیگر، سبب شده است باوجود غفلت از امر سلامت دهان طی دهه های گذشته، بتوان به فردایی بهتر برای سلامت مردم امیدوار بود.

وزیر بهداشت در این پیام ابراز امیدواری کرده است که با همت بلند جامعه دندانپزشکی و همراهان عرصه سلامت دهان و دندان، گام‌های بعدی در حوزه سلامت دهان را استوارتر از گذشته بر ‌داریم.

متن کامل پیام وزیر بهداشت به به مناسبت روز دندانپزشک و اولین سالگرد اعلام طرح تحول سلامت دهان در کشور به شرح زیر است:

خداوند بزرگ و مهربان را سپاس که آغاز سال جدید و جوشش دوباره زندگی در ¬کالبد طبیعت را با ایام دل‌انگیز تولد یگانه دخت پیامبر مهربانی ها همزمان کرد. به شکرانه این روزها، سالروز اجرای طرح تحول سلامت دهان به عنوان اقدامی موثر، عملی خداپسندانه و خدمتی بزرگ به ملت شریف ایران زمین را گرامی می‌داریم و با اتکال به رحمت الهی و امید به همدلی و همزبانی، خردورزی و همت بلند شما عزیزان جامعه دندانپزشکی و همراهان عرصه سلامت دهان و دندان، گام‌های بعدی را استوارتر از گذشته بر می‌داریم.

اطمینان دارم با نگاهی موشکافانه به خدمات پیشین و ترسیم چشم اندازی برای امروز و فردای پیش روی خود، به این مهم دست خواهیم یافت.

دوستان گرامی، عمر مفید همه انسان‌ها به سرعت سپری می‌شود و امکان خدمت به مردم در مسیر تخصصی که آموخته‌ایم بسیار زودتر از آن چه می‌اندیشیم، از دست می‌رود. پس به عنوان مسئول سلامت هموطنانم و معلم و طبیبی برخاسته از جمع دانشگاهیان کشور، خدمت شما دندان پزشکان محترم می‌گویم، آن چه از من و شما باقی خواهد ماند، ارائه خدمتی خالصانه و بی شائبه به امید زدودن دردی از چهره تکیده بیمارانی است که سلامت خود را به امانت به دانش و تجربه ما می سپارند تا دوباره زندگی سالم، پر نشاط و شادی را تجربه کنند.

همراهان مصمم و شریف عرصه سلامت دهان و دندان، در سالی که گذشت به همت والای همکاران شما در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، گام های اولیه و البته بسیار موثری در مسیر گسترش نظام سلامت دهان در کشور برداشته شد. برنامه ارتقای سلامت دهان و دندان دانش آموزی در کنار تقویت و تجهیز نظام شبکه ارائه خدمات از یک سو و حرکت به سوی تعریف ساختاری هدف‌مند و برنامه محور از سوی دیگر، سبب شده است علیرغم غفلت از امر سلامت دهان طی دهه های گذشته، بتوان به فردایی بهتر برای سلامت مردم امیدوار بود.

اینک در تداوم این راه پر فراز و نشیب، بر خود فرض می دانم ضمن آرزوی سلامت و سربلندی یکایک‌تان و قدردانی از همراهی شما عزیزان، دست همکاری و مودت تان را به گرمی بفشارم و امید داشته باشم هم‌گام با هم و از همین آغازین روزهای سال نو، طرح سلامت دهان هموطنان عزیز را با تلاش بیشتر و تدبیر به انجامی خداپسندانه و شایسته برسانیم.

انتهای پیام/

می فایل